За його словами, Москва окупувала території з найбільш лояльним до авторитаризму, СРСР і Росії населенням.
"Люди, які традиційно голосували за авторитарні партії, втратили голос у післяреволюційній Україні, тим самим відкривши шлях для демократів, які отримали шанс вести політику без перешкод із боку проросійських політичних сил", - пише Мотиль.
Професор політології зазначає, що в окупації Криму та Донбасу було ще два наслідки. Зокрема, Росія перетворилася на ворога, який вбиває українців. Путін і його диктаторський режим стали прикладом, який Україна наслідувати не хоче.
При цьому Мотиль наголошує, що російська агресія також зробила те, що і більшість воєн - посилила національну ідентичність громадян.
"Вони не росіяни, вони українці остаточно, навіть якщо до цих пір говорять російською мовою в побуті. Путінська агресія змусила українців згуртуватися і зрозуміти, що вони - народ", - резюмував Мотиль.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...