За його словами, Москва окупувала території з найбільш лояльним до авторитаризму, СРСР і Росії населенням.
"Люди, які традиційно голосували за авторитарні партії, втратили голос у післяреволюційній Україні, тим самим відкривши шлях для демократів, які отримали шанс вести політику без перешкод із боку проросійських політичних сил", - пише Мотиль.
Професор політології зазначає, що в окупації Криму та Донбасу було ще два наслідки. Зокрема, Росія перетворилася на ворога, який вбиває українців. Путін і його диктаторський режим стали прикладом, який Україна наслідувати не хоче.
При цьому Мотиль наголошує, що російська агресія також зробила те, що і більшість воєн - посилила національну ідентичність громадян.
"Вони не росіяни, вони українці остаточно, навіть якщо до цих пір говорять російською мовою в побуті. Путінська агресія змусила українців згуртуватися і зрозуміти, що вони - народ", - резюмував Мотиль.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...