У 2008 році керівництво Північноатлантичного Альянсу заявило про відкриті двері для Грузії і України, але не надало Плану дій щодо вступу, передають Патріоти України з посиланням на "Голос Америки".
"Відповідно до наших національних пріоритетів і консультацій з нашими стратегічними партнерами ми зробимо все можливе, щоб прискорити нашу інтеграцію", - розповів спікер грузинського парламенту Іраклій Кобахідзе.
Прискорене приєднання до Альянсу стало можливим завдяки американському Фонду "Спадщина". Саме він запропонував країні приєднатися до НАТО завдяки статті 5-ї договору про колективну оборону, під дію якої тимчасово не повинні підпадати окуповані Росією території Абхазії і Південної Осетії.
Стаття 5 говорить, що напад на одну з країн-учасниць договору пропорційний нападу на всіх членів Альянсу. "Багато хто побоюється, що членство Грузії в НАТО означатиме автоматичну війну з Росією в окупованих регіонах. Грузія може бути запрошена до НАТО шляхом внесення поправок до статті 6-ю Північноатлантичного договору 1949 року", - повідомив аналітик з США Лук Коффі.
Відзначається, що стаття 6 визначає конкретні території в межах країни. "Ця поправка може бути зроблена разом з протоколом приєднання Грузії, як це було в 1951 році, коли Туреччина та Греція приєдналися до Альянсу", - вважає Коффі.
За його словами, потрібно вказати, що відновлення територіальної цілісності республіки має бути досягнуто мирним дипломатичним шляхом.
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...
Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...