"Україна майже не знала кріпацтва. І це створило менталітет більш вільний," - російський історик

Слов'янські народи всі між собою досить близькі і схожі, але є серйозні відмінності, які потрібно розуміти.

Тетяна Таїрова-Яковлєва

Про це розповіла в інтерв'ю НВ найбільш авторитетний російський фахівець з історії України Тетяна Таїрова-Яковлєва, яка очолює Центр з вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету, передають Патріоти України.

"У Росії не люблять про це говорити, але кріпосне право у нас існувало аж до кінця XIX століття, воно наклало істотний відбиток на менталітет значної частини населення. Минуло всього 150 років з моменту скасування кріпосного права. Це дуже мало насправді. Що стосується України, то більша її частина майже не знала кріпацтва. І це створило менталітет більш вільний. Це було помітно і в XVII столітті, ну і помітно, я думаю, зараз", - сказала Таїрова-Яковлєва.

Вона зазначила, що найпоширеніші міфи про Україну в Росії - це те, що Україна з'явилася мало не в кінці XIX століття, що у неї ніколи не було державності, що козацтво - це щось неприборкане, неосвічене, неорганізоване.

За її словами, ці міфи складалися ще з часів Російської імперії і потім плавно і зручно перекочували в Радянський Союз. Багато з них - про єдиний братський народ, возз'єднання Росії та України - використовуються певними колами досі.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...