"Україна майже не знала кріпацтва. І це створило менталітет більш вільний," - російський історик

Слов'янські народи всі між собою досить близькі і схожі, але є серйозні відмінності, які потрібно розуміти.

Тетяна Таїрова-Яковлєва

Про це розповіла в інтерв'ю НВ найбільш авторитетний російський фахівець з історії України Тетяна Таїрова-Яковлєва, яка очолює Центр з вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету, передають Патріоти України.

"У Росії не люблять про це говорити, але кріпосне право у нас існувало аж до кінця XIX століття, воно наклало істотний відбиток на менталітет значної частини населення. Минуло всього 150 років з моменту скасування кріпосного права. Це дуже мало насправді. Що стосується України, то більша її частина майже не знала кріпацтва. І це створило менталітет більш вільний. Це було помітно і в XVII столітті, ну і помітно, я думаю, зараз", - сказала Таїрова-Яковлєва.

Вона зазначила, що найпоширеніші міфи про Україну в Росії - це те, що Україна з'явилася мало не в кінці XIX століття, що у неї ніколи не було державності, що козацтво - це щось неприборкане, неосвічене, неорганізоване.

За її словами, ці міфи складалися ще з часів Російської імперії і потім плавно і зручно перекочували в Радянський Союз. Багато з них - про єдиний братський народ, возз'єднання Росії та України - використовуються певними колами досі.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...