Про це розповіла в інтерв'ю НВ найбільш авторитетний російський фахівець з історії України Тетяна Таїрова-Яковлєва, яка очолює Центр з вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету, передають Патріоти України.
"У Росії не люблять про це говорити, але кріпосне право у нас існувало аж до кінця XIX століття, воно наклало істотний відбиток на менталітет значної частини населення. Минуло всього 150 років з моменту скасування кріпосного права. Це дуже мало насправді. Що стосується України, то більша її частина майже не знала кріпацтва. І це створило менталітет більш вільний. Це було помітно і в XVII столітті, ну і помітно, я думаю, зараз", - сказала Таїрова-Яковлєва.
Вона зазначила, що найпоширеніші міфи про Україну в Росії - це те, що Україна з'явилася мало не в кінці XIX століття, що у неї ніколи не було державності, що козацтво - це щось неприборкане, неосвічене, неорганізоване.
За її словами, ці міфи складалися ще з часів Російської імперії і потім плавно і зручно перекочували в Радянський Союз. Багато з них - про єдиний братський народ, возз'єднання Росії та України - використовуються певними колами досі.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...