Депортація почалася 18 травня 1944 по рішенням Державного комітету оборони СРСР. Кримські татари були вивезені в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану і в деякі регіони РРФСР, з посиланням на "Обозреватель" повідомляють Патріоти України.
Згідно з офіційними даними, було виселено 238,5 тисячі кримських татар, без урахування демобілізованих військових. В результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина - це діти до 18 років.
О 12:00 в Україні буде оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання в пам'ять про жертв депортації.
Також о 12:00 у всіх кафедральних храмах УПЦ Київського Патріархату протягом 5 хвилин дзвонитимуть дзвони на знак солідарності з кримськотатарським народом і скорботи. Поминальним дзвоном відзначать цей день у Володимирському кафедральному соборі і монастирях - Михайлівському Золотоверхому, Михайлівському Видубицькому і Феодосіївському. У Національній опері України ім. Тараса Шевченка в Києві о 16 годині відбудеться вечір-реквієм.
О 18:00 на Майдані Незалежності заплановано акцію, присвячена пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Крім Києва жалобні заходи повинні пройти в багатьох містах України.
Як повідомляє "Крим.Реаліі", в окупованому Сімферополі 18 травня о 9 годині відбудеться покладання квітів до меморіальних пам'ятників, присвяченим жертвам депортації з Криму; о 12 годині на місці будівництва меморіального комплексу відродження реабілітованих народів на станції "Бузок" Бахчисарайського району пройде концерт-реквієм. О 13 годині заплановано проведення молебнів в мечетях і церквах Криму. О 20:00 в кримських містах і селищах відбудеться акція "Запали вогонь у своєму серці".
Також жителі півострова вивішують траурні прапори.
При цьому окупанти всіляко намагаються перешкоджати проведенню траурних заходів, зокрема заявляючи, що кримські татари готують провокації.
Так, в Бахчисараї підхід до меморіальної дошки пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу був перегороджений автомобілем з георгіївською стрічкою на лобовому склі. "Поруч чергує співробітник поліції, а навколо - ще купа по громадянці. Після 10 хвилин сперечань машину нарешті відігнали, і нам вдалося покласти квіти і прочитати дуа в пам'ять про всіх загиблих в ті трагічні події", - написала в Facebook дочка заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, Айше.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов виступив із заявою з нагоди річниці депортації кримських татар, в якому вказав на схожість нинішньої ситуації на півострові з подіями 73-річної давнини.
"Путінська Росія, анексувавши півострів, намагається знищити національну свідомість, історичну пам'ять, культурні традиції і гідність кримських татар. Всі прояви непокори і неприйняття анексії жорстко придушуються, активістів арештовують і засуджують за надуманими звинуваченнями", - цитує Турчинова прес-служба РНБО.
Також глава РНБО висловив надію, що кримські татари і ті, хто був змушений покинути півострів після анексії, повернуться до українського Криму.
В сою чергу, глава МЗС Павло Клімкін заявив, що Україна на дипломатичному полі робить перші, але впевнені кроки в напрямку до деокупацію Криму, і запевнив, що метою його відомства є нарешті покласти край багаторічній трагедії кримськотатарського народу.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...