"Росія рішуче відкидає будь-які звинувачення на свою адресу щодо агресивних і незаконних дій в Азовському морі і Керченській протоці. Азовське море — внутрішні води Росії та України, де свободою судноплавства користуються тільки російські й українські судна. Керченська протока ніколи не була і не є міжнародною за змістом Конвенції ООН із морського права 1982 р., і до неї не застосовані вимоги про право транзитного або мирного проходу для іноземних суден", — йдеться в офіційній заяві, передають Патріоти України.
У МЗС РФ додали, що перевірки суден, які проводить берегова охорона ФСБ, "обґрунтовані та правомірні". А збільшення їхньої кількості з квітня 2018 року пояснили тим, що були посилені заходи безпеки в Керченській протоці через введення в експлуатацію першої черги Кримського мосту. "А не бажанням чинити політичний або економічний тиск на Україну, як це намагаються представити в Києві, Вашингтоні та Брюсселі. Дії російських прикордонників не носять дискримінаційного характеру. 48% суден (720 з 1492), оглянутих у квітні-жовтні 2018 р. проїхали в російські порти або з них. Всупереч заявам України, судна під російським прапором також інспектуються", — додали в російському відомстві.
За даними міністерства, всі перевірки нібито не перевищують за часом трьох годин і проводяться "у місцях якірних стоянок". "В Азовському морі судна зупиняються для огляду досить рідко і тільки за наявності вагомих підстав. Всупереч заявам Києва і Брюсселя, Росія не нарощує військову присутність в Азовському морі. Дислоковані там сили в основному використовуються для охорони Кримського мосту", — зазначили в МЗС.
"Російська Федерація відкрита до конструктивного діалогу щодо ситуації в Азовському морі й хотіла б застерегти Україну від спроб переглянути нинішній статус Азовського моря як внутрішніх вод двох країн, що суперечить міжнародному праву. У зв'язку з цим закликаємо Київ утриматися від будь-яких "авантюр", спрямованих на одностороннє встановлення державного кордону в Азовському морі, який Росія не визнає", — продовжили в відомстві.
Крім того, Росія за "можливе подальше загострення" заздалегідь поклала провину на Україну і держави, які її підтримують.
Українські дипломати жорстко відповіли на маніпулятивну заяву росіян про договір між країнами щодо співпраці у використанні Азовського моря і Керченської протоки від 2003 року. "Ми вкотре спостерігаємо вільне читання і трактування із боку Росії норм двосторонніх і багатосторонніх угод. Жодне положення Договору 2003 року не дає Росії права здійснювати дискримінаційні та тривалі перевірки суден, які прямують в українські порти", — сказано у повідомленні.
В українському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Росія перешкоджає свободі судноплавства, яка встановлена Конвенцією ООН із морського права і двосторонньої договірної бази. "Україна й надалі залишатиметься вірною Статуту ООН і нормам міжнародного права та продовжить захищати свої права в арбітражному провадженні щодо порушення Росією Конвенції ООН із морського права в Чорному й Азовському морях та у Керченській протоці", — наголосили в МЗС України.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...