Українка розповіла про медицину в Грузії

У Грузії медицина розвинена досить на високому рівні. Особливо це стосується гінекології, офтальмології, стоматології. Тож добре розвинений медичний туризм. Лікуватися приїжджають люди переважно з Азербайджану і арабських країн.

Про це розповідає українка Наталія Осипенко, яка 11 років мешкає у Тбілісі, передають Патріоти України.

"Реформи у медицині почалися тут задовго до мого приїзду і тривають досі. Безкоштовних медичних послуг я вже не застала - всі клініки приватні. Звичайно, це не всім подобається, проте не доводиться гадати, кому яку суму покласти у кишеню і ще й догодити. За консультацію лікаря доведеться заплатити 50 ларі - 15 доларів, і окремо за інші послуги, якщо такі будуть", - каже Наталія.

Досить популярна страхова медицина, але вона швидше "примусова", ніж добровільна. Всіх, хто працює, роботодавець змушує оплачувати страховку, яка майже нічого не покриває.

"Проте є і позитивна практика. Мене приємно здивував той факт, що оперативні втручання у пенсіонерів, дітей та інших соціально незахищених верств населення, а також лікування онкохворих частково фінансується державою. І частка державного фінансування часто досить вагома. Наприклад, мамі моїй знайомій торік зробили операцію на серці - держава фінансувала 75% вартості операції. Місяць тому їй зробили операцію на нозі і держава профінансувала 90% вартості. Наскільки мені відомо, в Україні цього немає".

Безкоштовним є виклик швидкої допомоги. "Викликали неодноразово - приїжджають висококваліфіковані й уважні фахівці. Що стосується дітей, то безкоштовний також візит до педіатра або його виклик додому у разі необхідності. До місцевих лікарів сама зверталася неодноразово. Навіть оперувалася і народжувала у Грузії. Завжди залишалася задоволена якістю послуг, що надаються, і окремо уважним ставленням. До речі, нинішній міністр охорони здоров'я Давид Сергієнко має українське коріння".

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...