Скандальні правки в Кримінально-процесуальний кодекс України, які здобули популярність як "правки Лозового", були внесені депутатами спеціально для того, щоб перешкоджати розслідуванню антикорупційних справ. І за ними стоїть олігарх Рінат Ахметов.
Про це в п'ятницю заявив народний депутат від фракції "БПП" Мустафа Найєм, передають Патріоти України.
За словами Найєма, під час обговорення компромісного варіанту змін до КПК автори скандальної правки з Радикальної партії і їх союзники з БПП "готові були погодитися на будь-які поступки, крім двох статей і трьох розділів спеціальної частини Кримінального кодексу".
Депутат перерахував деякі статті, для яких "радикали" і "порошенківці" просили зробити винятки: шахрайство, контрабанда, розкрадання держмайна, фальсифікація, підробка грошей, перевищення службових повноважень, рейдерство, доведення до банкрутства, відмивання грошей, ухилення від сплати податків. Це ті злочини, з розслідуваннями яких найчастіше стикається Національне антикорупційне бюро України.
“Ці правки не стосуються прав та інтересів пересічних громадян або бізнесу. Вони захищають тих, у кого є великі гроші і великі повноваження", - написав Найєм на своїй сторінці в Facebook.
Мустафа Найєм вважає несправедливим називати скандальні правки в честь їх номінального автора - депутата з Радикальної партії Андрія Лозового. На думку нардепа, за ними стоїть Рінат Ахметов. “Це не мої вигадки, а голий факт - виконком РПЛ [Радикальної партії Ляшка] очолює колишній директор Меткомбінату ім. Ілліча Юрій Зінченко, належить колишньому спонсору Партії регіонів і Віктора Януковича Рінату Ахметову", - написав Найєм.
Також депутат навів результати голосування за скасування скандальних поправок по фракціях. З них видно, що "Самопоміч", "Народний фронт" і ВО "Батьківщина" в основному проголосували за скасування поправок. Менше половини голосів дав "Блок Петра Порошенко" (44 з 136). "Воля народу", "Радикальна партія", "Відродження" дали від 1 до 3 голосів. В "Опозиційному блоці" ніхто не проголосував за скасування поправок.
Депутати провалили голосування. Не вистачило голосів. Нагадаємо, що внаслідок ухвалених парламентом змін до кримінально-процесуального кодексу, будь-який слідчий для призначення експертизи повинен звернутися до суду за дозволом. Ідеться і про судово-медичну експертизу. Якщо у слідчого виникнуть підозри, що людина померла насильницькою смертю, родичі не зможуть віддати тіло до моргу без рішення суду.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...