Про це Gazeta.ua розповідає етнограф, учасниця Громадської організації "Етномайстерня Коло" Марія Куряча, яка вже більше року займається створенням вінків, передають Патріоти України.
"Хотіла для фотосесії зробити аутентичний образ. Почала з віночка. Побачила в Інтернеті, що можна зробити з помпонів. Ця техніка не дуже розповсюджена на Поділлі, але інколи зустрічається", − каже майстриня.
Марія розповідає, що найпоширеніший метод виготовлення вінка – з воску. На її рахунку вже близько 25 віночків.
"Мода на такі вінки прийшла до нас в кінці ХІХ століття з Європи. Восковий метод для виготовлення вінка – найпоширеніший , хоча і досить складний. Основа – дріт, обмотаний флористичною стрічкою або гофрованим папером, на нього вдягають паперову квітку і опускають її у розтоплений віск , а потім у воду. Це робиться для того, щоб віск одразу застиг. Коли зроблено всі квіти і листочки – вінок збирають. Найперший вінок, який я робила, був саме для весілля. Виготовила за пару ночей," − розповідає дівчина.
За словами Марії Курячої, опанувати цю справу не складно. Достатньо мати розвинену моторику пальців. Навчитися цьому можна на майстер-класах ГО "Етномайстерня Коло", які проводяться на замовлення, а також викладаються в інтернеті.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...