Про це Gazeta.ua розповідає етнограф, учасниця Громадської організації "Етномайстерня Коло" Марія Куряча, яка вже більше року займається створенням вінків, передають Патріоти України.
"Хотіла для фотосесії зробити аутентичний образ. Почала з віночка. Побачила в Інтернеті, що можна зробити з помпонів. Ця техніка не дуже розповсюджена на Поділлі, але інколи зустрічається", − каже майстриня.
Марія розповідає, що найпоширеніший метод виготовлення вінка – з воску. На її рахунку вже близько 25 віночків.
"Мода на такі вінки прийшла до нас в кінці ХІХ століття з Європи. Восковий метод для виготовлення вінка – найпоширеніший , хоча і досить складний. Основа – дріт, обмотаний флористичною стрічкою або гофрованим папером, на нього вдягають паперову квітку і опускають її у розтоплений віск , а потім у воду. Це робиться для того, щоб віск одразу застиг. Коли зроблено всі квіти і листочки – вінок збирають. Найперший вінок, який я робила, був саме для весілля. Виготовила за пару ночей," − розповідає дівчина.
За словами Марії Курячої, опанувати цю справу не складно. Достатньо мати розвинену моторику пальців. Навчитися цьому можна на майстер-класах ГО "Етномайстерня Коло", які проводяться на замовлення, а також викладаються в інтернеті.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...