Українські воїни взяли під контроль н.п. Південне, - штаб ООС

Командування Об'єднаних сил повідомляє про поліпшення тактичного положення оборони наших військ на Горлівському напрямку.

Як передають Патріоти України, штаб ООС зазначає: "Сплановані, підготовлені і реалізовані дії героїв першого механізованого батальйону, розвідувальної роти бригади дали змогу гарантувати безпеку жителям населеного пункту Південне (Чигирі) і зірвати підступні наміри ворога. Об'єднані сили і надалі будуть робити все для зміцнення рубежів оборони, недопущення просування окупанта в глибину нашої оборони".

Прес-служба 24-ї омбр імені короля Данила повідомляє: "Обстановка, яка склалася у районі н.п.Південне, розташованому у смузі відповідальності 24 ОМБр зі складу Об’єднаних сил, станом на 17.05.2018 року.
У перших числах квітня противник активізувався у населеному пункті Південне у таких напрямках:
- НЗФ (незаконні формування), з періодичністю 2 рази на тиждень, у кількості до мотострілецького взводу прибували у н.п. Південне, з метою перевірки місцевого населення на лояльність до української влади та демонстраційного показу своєї присутності у ньому;
- з середини квітня 2018 року він виставив секрети на східних околицях н.п.Південне.
Ця інформація була підтверджена під час проведення розвідувальних заходів силами і засобами Об’єднаних сил.
На основі пропозицій начальника розвідки бригади та замислу командира батальйону, штабом бригади був розроблений план, щодо взяття під свій контроль н.п. Південне.
Потрібно зазначити, що логістичне і оперативне забезпечення та контроль за виконанням визначених завдань здійснювалося безпосередньо командуванням Об’єднаних сил. Було надано своєчасну та необхідну допомогу підрозділам бригади, які виконували поставлене завдання.

О 02.00 08 травня 2018 року особовий склад розвідувальних підрозділів бригади приступив до виконання цього плану. Станом на 06.00 08 травня 2018 року підрозділи бригади вийшли на східні околиці н.п. Південне. Під час виконання I етапу (взяття н.п. Південне під свій контроль) втрат особового складу бригади не понесла. Втрати противника становили: безповоротні – 1, санітарні – 1.

Розпочинаючи з 11.00 08 травня 2018 року противник, діями ДРГ та періодичним завданням вогневого ураження по підрозділах бригади, які перебувають на вогневих позиціях, намагається витиснути їх із н.п. Південне. Вогнем у відповідь підрозділи бригади заподіли противнику значні втрати: як мінімум 15 чоловік убитими та пораненими.

На цей час ситуація в н.п. Південне складна, але контрольована. Бойове завдання, з утримання н.п. Південне, виконує зведений підрозділ від 24 ОМБр.

Противник здійснює постійні спроби локальних штурмових дій щодо витіснення наших підрозділів із зазначеного населеного пункту. За період з 08.05 по 17.05 на цьому напрямку легке поранення дістав один військовослужбовець.

Бійці, які виконували бойові завдання, за проявлену мужність та відданість Батьківщині уже заохочені відзнаками Міністерства оборони та начальника Генерального штабу - Головнокомандувача ЗС України, а також, частина офіцерів, сержантів та солдатів представлені до державних нагород.

Дії підрозділів бригади підтримують відповідні сили і засоби старшого начальника зі складу Об’єднаних сил".

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Можна запропонувати свою: На Марс хочуть відправити людську шкіру

четвер, 19 липень 2018, 8:50

Студенти-медики досліджуватимуть вплив космічних умов на стан людської шкіри. Студенти польського Медичного університету Вроцлава презентували на конкурсі 3Mind проект по дослідженню шкіри в космосі і виграли, передають Патріоти України. Щоб дізнатися ...

"Євробляхи" по-новому: Як купити, завезти і оформити авто за новими правилами

четвер, 19 липень 2018, 8:40

В Україні найближчим часом вступлять в силу законопроекти, які дозволять знизити акцизи на розмитнення автомобілів та посилити відповідальність за використання нерозмитнених машин. Що криється за документом, який запропонувала глава парламентського ком...