Російську церкву міг очолити українець. Більше того - навіть мав. Але КДБ і Кремль влаштували справжню змову. І дивуватися цьому не варто. Бо всі священнослужителі церкви співпрацювали тоді з Комітетом державної безпеки.
Після тієї події вже у Києві патріарх Філарет ухвалив рішення про боротьбу за власну, українську, незалежну церкву. За це в Росії його назвали розкольником та наклали анафему. Для світового православ'я Філарет став неканонічним. Більше 20 років він боровся за свою мету і врешті-решт отримав те, що так довго хотів - автокефальну Українську православну церкву, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Журналістам вдалося поспілкуватися з Філаретом про розкол української церкви, її стосунки з владою та як новостворена помісна церква планує повертати Лаври.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...