Російську церкву міг очолити українець. Більше того - навіть мав. Але КДБ і Кремль влаштували справжню змову. І дивуватися цьому не варто. Бо всі священнослужителі церкви співпрацювали тоді з Комітетом державної безпеки.
Після тієї події вже у Києві патріарх Філарет ухвалив рішення про боротьбу за власну, українську, незалежну церкву. За це в Росії його назвали розкольником та наклали анафему. Для світового православ'я Філарет став неканонічним. Більше 20 років він боровся за свою мету і врешті-решт отримав те, що так довго хотів - автокефальну Українську православну церкву, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Журналістам вдалося поспілкуватися з Філаретом про розкол української церкви, її стосунки з владою та як новостворена помісна церква планує повертати Лаври.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...