"Жили без відчуття країни, мали тільки регіональну приналежність. Жили не в країні, а на території. Це стало однією із причин війни. Вона поставила жителів Донбасу перед вибором, змусила визначитися зі своїми поглядами", — переконаний він.
Однак Курков наголосив, що описана ним проблем властива не тільки донеччанам, але й загалом більшості українського суспільства. Особливо гостро вона дає про себе знати у прикордонних регіонах, де найбільше виявляється почуття розмитої ідентичності. Йдеться зокрема про Закарпаття, Бессарабію, Сумщину та Чернігівщину.
"Умовна лінія між патріотами і тими, кому байдуже, проходить у кожному місті, навіть у Києві. Найбільш проукраїнською начебто є західна Україна. Але в маршрутках на Львівщині нерідко можна почути російський шансон. Якщо попросити його вимкнути — шипітиме не стільки водій, скільки пасажири. Націоналістів добре чутно, але вони не є більшістю, яка голосує на виборах", — вважає Курков.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...