Українцям перерахують пенсії: Експерт розповіла, коли і на скільки зростуть виплати (відео)

На всіх українських пенсіонерів у березні 2019 року чекає індексація пенсій. Орієнтовно, виплати будуть підвищені на 15% із урахуванням показників інфляції й зростання зарплат.

На скільки зростуть пенсії і за якою формулою будуть розраховувати надбавку, розповіла експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова, передають Патріоти України.

Вона пояснила формулу розрахунку індексації: "Це збільшення наполовину складатиметься із показника інфляції. Якщо інфляція 10%, то 5% індексації. Плюс половина від зростання заробітної плати. Заробітна плата зростає більшими темпами, ніж інфляція. Якщо буде 20%, тоді ми беремо 10%".

"Таким чином, 10% плюс 5%. На 15% уряд повинен проіндексувати пенсію кожному. З 1 березня вона буде підвищена на цей показник", — пояснила Третьякова.

Експерт зазначила, що рішення підвищити пенсії із 1 березня не приурочено до президентських виборів в Україні: "Прив'язки до виборів не було, вона була до отримання інформації для індексації".

"Закон передбачатиме індексацію у відсотках, яка наполовину складатиметься із інфляційного процесу. У січні ми будемо знати, з якою інфляцією завершили 2018 рік", — розповіла Третьякова.

"Друга частина — це зростання зарплати. Щоб отримати інформацію про зростання зарплати, треба цю зарплату нарахувати і скласти звіти. Ці звіти ми складаємо у січні, а в лютому Держкомстат цю інформацію збирає докупи. Таким чином, щоб із 1 березня кожен пенсіонер отримав більшу пенсію, треба в лютому отримати цю інформацію і провести на персоніфікованих рахунках усіх пенсіонерів у Пенсійному фонді потужну роботу", — зазначила вона.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...