Українцям перерахують пенсії: Експерт розповіла, коли і на скільки зростуть виплати (відео)

На всіх українських пенсіонерів у березні 2019 року чекає індексація пенсій. Орієнтовно, виплати будуть підвищені на 15% із урахуванням показників інфляції й зростання зарплат.

На скільки зростуть пенсії і за якою формулою будуть розраховувати надбавку, розповіла експерт у сфері пенсійного забезпечення Галина Третьякова, передають Патріоти України.

Вона пояснила формулу розрахунку індексації: "Це збільшення наполовину складатиметься із показника інфляції. Якщо інфляція 10%, то 5% індексації. Плюс половина від зростання заробітної плати. Заробітна плата зростає більшими темпами, ніж інфляція. Якщо буде 20%, тоді ми беремо 10%".

"Таким чином, 10% плюс 5%. На 15% уряд повинен проіндексувати пенсію кожному. З 1 березня вона буде підвищена на цей показник", — пояснила Третьякова.

Експерт зазначила, що рішення підвищити пенсії із 1 березня не приурочено до президентських виборів в Україні: "Прив'язки до виборів не було, вона була до отримання інформації для індексації".

"Закон передбачатиме індексацію у відсотках, яка наполовину складатиметься із інфляційного процесу. У січні ми будемо знати, з якою інфляцією завершили 2018 рік", — розповіла Третьякова.

"Друга частина — це зростання зарплати. Щоб отримати інформацію про зростання зарплати, треба цю зарплату нарахувати і скласти звіти. Ці звіти ми складаємо у січні, а в лютому Держкомстат цю інформацію збирає докупи. Таким чином, щоб із 1 березня кожен пенсіонер отримав більшу пенсію, треба в лютому отримати цю інформацію і провести на персоніфікованих рахунках усіх пенсіонерів у Пенсійному фонді потужну роботу", — зазначила вона.

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...