Першими на людину не нападають, хіба що натрапите на вовка, хворого на сказ, - розповів газеті Експрес заступник директора НПП "Синевир" Юрій Тюх, передають Патріоти України.
Із виходом отар на полонини, чабанам у гірських районах ледь не щодня доводиться відбивати овець від лісових хижаків.
Науковці дослідили: найбільше вовків на території Карпат - у Львівській та Закарпатській областях, найменше - в Чернівецькій. Місцеві мисливці кажуть, що такого скупчення сіроманців давно не бачили, тим паче влітку. Зазвичай вовки активізуються взимку. Та нині у них --малюки, і самиці полюють у пошуках їжі.
Відколи отари подалися на полонини, почастішали випадки, коли лісові хижаки нападають на свійських тварин.
"При нормі 1 вовк на 10 гектарів, на Закарпатті їх у п'ять разів більше. Та востаннє відстрілювали вовків торік. Зазвичай вовки живуть у зграї, а сіроманець - одинак не нападає на людину, хіба що зголодніє. Чого не слід робити, якщо натрапили в лісі на вовків: кидатися на хижих, бо вони хитрі й хтось зі зграї обов'язково нападе зі спини. І в жодному разі не слід утікати, вони доженуть та нападуть. Найкраще - залізти на дерево. Вовки бояться тварин, більших за себе, а ще - вогню", - сказав Мирослав Опаленик, голова ГО ТМР "Соколець".
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...