Про це сказав лідер "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук в інтерв'ю радіо "НВ", передають Патріоти України.
"Я згадую свої часи студентські і аспірантські. І в нас була прекрасна теоретична група, нас було дев'ять людей. Всі закінчили фактично з червоним дипломом університет. Ми обговорювали задачі. В нас було дуже цікаве інтелектуальне середовище. Шестеро з людей, які зі мною закінчили університет, виїхали за кордон і працюють фізиками. Двоє тільки, включаючи мене, не працюють і залишилися в Україні.
І мені згадується, що в нас чудова школа підготовки фізиків, особливо теоретична, вона досі існує. Давайте пам'ятати, що щоденна політика, якою займаються наші політики, не врятує нас в майбутньому. Нас врятує наука і освіта. І хочеться, щоб ці люди, які зі мною починали цю науку, не виїжджали і робили ці речі для когось, а починали робити їх у нас, тому що в нас є величезний потенціал до цього", - заявив він.
Святослав Вакарчук навчався на фізичному факультеті Львівського університету за спеціальністю "Теоретична фізика".
"У нас зараз є таке відношення, що: "От, ми втратили нашу науку, ми відстали". Це неправда. Це в певній мірі правда, оскільки фізично ми не можемо втримати найбільш яскравих і найбільш талановитих вчених, вони їдуть в ті місця, де їм створюють умови для творчості.
Але в певній мірі це неправда, в нас великий потенціал, просто на нього треба звернути увагу. І ми тоді будемо одними з тих, хто зможе бути на передовому краю науки, тому що країна, яка є на передовому краю науки, або яка в принципі має сильну науку і культуру, це набагато більш серйозне і набагато сьогодні фундаментальніше капіталовкладення, ніж корисні копалини або якісь ресурси, або бурштин", - пояснив лідер ОЕ.
15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...