УПЦ МП не збирається перейменовуватися в РПЦ і підкорятися українським законам

Вірні послідовники Гундяя звинувачують Україну в церковному рейдерстві...

протоієрей Микола Данилевич

Звернення Української православної церкви Київського патріархату до Верховної Ради України з проханням в законодавчому порядку примусити Українську православну церкву Московського патріархату називатися Російською православною церквою при збереженні за собою майбутньої Української православної помісною церквою назви УПЦ - це спроба рейдерства, яка буде оскаржена в судах і провалиться. Про це заявив заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич, передають Патріоти України з посиланням на росЗМІ.

Він застеріг всіх від спроб позбавити УПЦ МП їх назви, оскільки, як він стверджує, такі дії суперечили б українському законодавству. «Згідно із законодавством нашої країни не можна дублювати юридичні назви або змінювати їх. Неможливо силою змінити назву нашої церкви. Які б закони не приймали, вони не матимуть сили, тому що будь-який апеляційний суд, я вже не кажу про Європейський суд, скасує таке рішення. Тому ці спроби забрати у нас назву є чистої води рейдерством», - сказав він.
При цьому Данилевич вважає ситуацію аналогічною тій, що була в 1992 році. «Зараз Філарет і всі, хто навколо нього, хочуть зробити те, що вони вже намагалися зробити в 1992 році. Якби вони могли змінити назву на «Українська православна церква», вони б це зробили вже тоді. Але вони не змогли це зробити з тієї ж причини - повторюся, не можна дублювати назви, тому що Українська православна церква була, вона є, і вона далі буде», - резюмував представник УПЦ МП.
Раніше повідомлялося, що патріарх УПЦ КП Філарет заявив, що майбутня об'єднана церква буде називатися «Українська православна церква». У свою чергу офіційний представник Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) закликав Верховну Раду закондавчо змусити УПЦ МП називатися РПЦ.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Новоросія 2.0": Ватажок терористів Пушилін заявив про готовність захопити ще три області України (відео)

четвер, 20 січень 2022, 19:00

Святкування новорічно-різдвяних додали "хоробрості" ммм-щику... Ватажок терористів ОРДО Денис Пушилін у січні 2021 року заявив, що готовий почати масштабні бойові дії і захопити кілька нових областей України, які складуть так звану "Новоросію". Про це ...

З архіву ПУ. Кремль у шоці: Поклонська закликала розпочати перемовини з Україною щодо Криму

четвер, 20 січень 2022, 18:00

Можливо, таким чином правляча верхівка використовує запроданку, щоб протестувати настрої росіян щодо відступу від доктрини "КримНаш". "Депутат" Держдуми Росії від анексованого Криму Наталія Поклонська у січні 2021 року запропонувала Україні розпочати п...