У Дніпрі набирає обертів скандал через закриття лікарні

Лікар розповіла про ризики, з якими зіткнуться після об'єднання лікарні №8 із місцевим онкоцентром.

Днями стало відомо, що 265 працівників лікарні у місті Дніпро можуть залишитись без роботи через можливе закриття медичної установи. Як виявилося, зі співробітниками Дніпропетровської міської клінічної лікарні №8 про зміни в її роботі ніхто не радився, а самі лікарі дізналися про реорганізацію із новини на сайті облради.

Журналісти дізналися нові подробиці інциденту, передають Патріоти України з посиланням на Styler.

Лікар-анестезіолог Наталія Литвинчук розповіла, що їхню лікарню можуть об'єднати із онкологічним диспансером, який знаходиться у іншому приміщенні за іншою адресою у Дніпрі. "Проблема в тому, що онкологічні пацієнти не мають перебувати на території лікарні, де знаходяться хворі, що мають інфекції. Всі пацієнти, які мають гострі інфекції, в тому числі лор-інфекції, для онкологічних хворих, що проходять променеву та інші види терапії, дуже небезпечні", - пояснює вона.

Через специфічне лікування у онкологічних пацієнтів знижується імунітет, і до них можуть "чіплятися" навіть найслабші хвороби, нагадує лікар. "Ті патології, які є у наших пацієнтів, онкологічних хворих просто вбивають! За всіма законами санітарно-епідеміологічного режиму, такі пацієнти не можуть перебувати в одному корпусі. Онкологічні хворі ризикують тим, що у них може розвинутись пневмонія, і тоді вони можуть померти. Якщо звичайній людині це нічим не загрожує, то онкологічним хворим загрожує смерть", - каже вона.

За її словами, онкологічний центр розширює свої території. Для цього їм мають віддати ще один корпус – той, де зараз знаходиться Дніпропетровська міська клінічна лікарня №8. Лікар каже, що про закриття їхньої лікарні ніхто із чиновників їм навіть не сказав і тим більше ніхто з медиками про це не радився. "В тому вся проблема! Нам ніхто із облради не сказав, що будуть такі зміни, нам ніхто не запропонував варіантів вирішення такої ситуації. Нашою думкою ніхто не поцікавився. Ми всюди залишаємо свої письмові звернення, але відповіді так і не отримали", - каже Наталія Литвинчук.

Вона згадує, що у Дніпрі до цього вже закрилася далеко не одна лікарня й далеко не одна поліклініка. "Ми не перші й не останні. Поліклінік закрило багато. Якщо закривають неефективні поліклініки, то наша клініка по анестезіологічним показникам, по хірургічній активності займає одне з перших місць у Дніпрі. У нас дуже маленький колектив, але ми виконуємо такий великий об’єм втручань, як виконує, наприклад, велика обласна лікарня", - додає лікар.

За словами старшої медсестри лікарні №8 Оксани Луценко, їх медичний заклад – єдиний у місті, який надає цілодобову медичну допомогу дітям і дорослим з лор, офтальмо - і щелепно-лицьовою патологією. "У нічний час, крім нас, цю допомогу ніхто не надає! Тому ми і є спеціалізованою лікарнею. Якщо нас закриють, то куди пацієнти будуть звертатися?" – каже вона.

"Ми цілодобово рятуємо людям життя – і вдень, і вночі, і це – вузькоспеціалізований профіль. Проблема в тому, що інших медичних установ, які б спеціалізувалися на лицьовій хірургії, в місті немає більше ніде. І дітям просто не буде куди звернутися! Діти травмують лице, зуби, травмуються щоночі. Діти дуже часто також ковтають чужорідні тіла, і всі ці пацієнти їдуть саме до нас", - додає Наталія Литвинчук.

В той же час у п'ятницю 22 лютого 2019 року пройде чергова сесія обласної ради, на якій буде прийматися рішення, що визначить подальшу долю Дніпропетровської міської клінічної лікарні №8. "Сподіваємося, що це рішення буде на нашу користь, і що лікарню не закриють. Ми намагаємося щось зробити, а не сидіти, склавши руки. Якщо нас закриють, то 265 осіб, які працюють у лікарні, залишаться на вулиці без роботи", - говорить медсестра Оксана Луценко.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...