У Грузії легалізували вживання марихуани

Як наголошується у рішенні суду, споживання марихуани представляє дію, захищену правом на вільний розвиток особистості.

Конституційний суд Грузії легалізував вживання марихуани в країні, передають Патріоти України з посиланням на місцеві ЗМІ.
Як наголошується, суд у своєму рішенні зазначив, що споживання марихуани представляє дію, захищену правом на вільний розвиток особистості. В результаті даного рішення санкції за вживання марихуани в Грузії відтепер скасовані.
Колегія у справах Конституційного суду задовольнила позов членів партії «Гірчі» Зураба Джапарідзе і Вахтанга Мегрелішвілі, які вимагали визнання неконституційними всі санкції щодо вживання марихуани без призначення лікаря.
Позивачі вказували, що вживання марихуани є сферою, захищеною правом на вільний розвиток особистості. Джапарідзе і Мегрелішвілі підкреслювали, що шкоди через вживання марихуани може бути завдано тільки здоров'ю того, хто сам її вживає.
ЗМІ зазначають, що тепер в Грузії можна вживати марихуану, але не купувати її чи зберігати. За зберігання та придбання наркотику (до п'яти грамів висушеної марихуани і до десяти грамів сирої) передбачений адміністративний штраф - 500 ларі. Кримінальну справу може бути порушено в разі виявлення більшої кількості наркотику.

Кримінальне покарання за культивацію та поширення марихуани все ще залишається в силі, а вживання наркотику буде каратись тільки в тому випадку, якщо воно несе небезпеку для третіх осіб - наприклад, в навчальних закладах, в транспорті і в інших місцях скупчення людей.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...

Хіти тижня. День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети

субота, 16 вересень 2023, 6:41

17 вересня за новоюліанським календарем (до 1923 року - 30 вересня) українці святкують день ангела Віри, Любові, Надії і Софії. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в церкву, і попросити у ікони трьох великомучениць здоров'я...