У Кабміні розповіли, які нововведення хочуть внести в реєстрацію місця проживання

Нардепи мають намір знищити зв’язок власності та реєстрації і таким чином позбутися шахрайства

Про нововведення, запропоновані у законопроекті №9218 “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов у Facebook, передають Патріоти України.

“Що є зараз: процедура змушує кожного громадянина доводити державі своє право проживання у квартирі і вимагає мінімум 2 візити, 3 документи і 1 день. Процедура пов’язана з правом власності, а не реального проживання, тому держава не знає, кого і де шукати”, — пояснює він.

За словами заступника міністра, держава повинна це знати, щоб розраховувати навантаження на школи і лікарні, щоб поліція могла шукати свідків, а суди відправляти повідомлення, щоб люди могли проголосувати на місцевих виборах тощо.

“Що буде: заявний принцип, повністю відв’язаний від власності. Через ЦНАП (Центри надання адміністративних послуг. — ред.), поштою або онлайн можна послати одну заяву і повідомити про своє місце проживання — у власній квартирі або орендованій, або у друзів”, — сказано у законопроекті.

Зазначається, що нардепи мають намір знищити зв’язок власності та реєстрації і таким чином позбутися шахрайства: “Реєстрація не дає ніяких прав на майно або право доступу. Власнику автоматично повідомлять, що у нього хтось зареєструвався. Якщо він каже, що це неправда, то на людину, яка подала завідомо неправдиві дані, буде накладено штраф, і вона не зможе реєструватися, поки не сплатить”.

Водночас обіцяють, що перевірок фактичного проживання не буде. “Перевіряються лише окремі випадки (наприклад, неправомірна реєстрація чи реєстрація 100 осіб в одному приміщенні) — і тільки дистанційно (листування). Ніхто ходити по квартирах не буде!” — пояснив Нефьодов.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...