Про нововведення, запропоновані у законопроекті №9218 “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, розповів заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов у Facebook, передають Патріоти України.
“Що є зараз: процедура змушує кожного громадянина доводити державі своє право проживання у квартирі і вимагає мінімум 2 візити, 3 документи і 1 день. Процедура пов’язана з правом власності, а не реального проживання, тому держава не знає, кого і де шукати”, — пояснює він.
За словами заступника міністра, держава повинна це знати, щоб розраховувати навантаження на школи і лікарні, щоб поліція могла шукати свідків, а суди відправляти повідомлення, щоб люди могли проголосувати на місцевих виборах тощо.
“Що буде: заявний принцип, повністю відв’язаний від власності. Через ЦНАП (Центри надання адміністративних послуг. — ред.), поштою або онлайн можна послати одну заяву і повідомити про своє місце проживання — у власній квартирі або орендованій, або у друзів”, — сказано у законопроекті.
Зазначається, що нардепи мають намір знищити зв’язок власності та реєстрації і таким чином позбутися шахрайства: “Реєстрація не дає ніяких прав на майно або право доступу. Власнику автоматично повідомлять, що у нього хтось зареєструвався. Якщо він каже, що це неправда, то на людину, яка подала завідомо неправдиві дані, буде накладено штраф, і вона не зможе реєструватися, поки не сплатить”.
Водночас обіцяють, що перевірок фактичного проживання не буде. “Перевіряються лише окремі випадки (наприклад, неправомірна реєстрація чи реєстрація 100 осіб в одному приміщенні) — і тільки дистанційно (листування). Ніхто ходити по квартирах не буде!” — пояснив Нефьодов.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...