Про це в коментарі для Gazeta.ua говорить керівник департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш, передають Патріоти України.
"Доля Почаївської лаври вирішуватиметься залежно від позиції її монастирської громади. Фактично лавра лишається в користуванні Московського патріархату. Держава є власником її споруд, але там діє релігійна організація, яка називає себе Українською православною церквою (Московського патріархату. - ред.). Після створення Єдиної української помісної церкви громада монахів і послушників лаври зможе визначитись, до кого належатиме. Така сама процедура буде і щодо 2 інших лавр - Печерської у Києві та Святогірської на Донеччині", - пояснює експерт.
Він наголошує, що треба дочекатися остаточного створення помісної церкви, яка буде беззаперечним інститутом. "Є велика вірогідність, що після цього братія монастиря висловить бажання приєднатися до неї. На зборах громади монахів і послушників приймуть рішення стати частиною Української церкви.
Подібні речі в історії були і раніше. Після завершення Другої світової війни братія Почаївської лаври зібралась і проголосувала за перехід під управління УРСР. До того вона знаходилась на території Польщі та була частиною польської автокефалії", - додає Андрій Юраш.
Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.
Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...