У МЗС України висловили задоволення поправками ЄС щодо "Північного потоку-2"

Зміни можуть зробити поведінку РФ ще агресивнішою, стверджують у міністерстві.

Поправки ЄС до газової директиви встановлюють правові рамки функціонування "Північного потоку-2" і відповідають вимогам України. Про це у середу, 13 лютого, написала заступник міністра закордонних справ з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Олена Зеркаль у своєму Facebook, передають Патріоти України.

"Перше і головне - на газопроводи з третіх країн, зокрема на "Північний потік-2", буде поширено право ЄС. Це було і лишається ключовим положенням запропонованих змін. Саме йому опиралися Німеччина, Австрія і низка інших держав-членів. І вони ж нарешті погодилися з цим... Проте левова частка змін стосується того, як забезпечити цю відповідність вимогам законодавства ЄС для газопроводів, які починаються в іншій юрисдикції, тобто поза межами ЄС", - зазначила Зеркаль.

Заступник глави МЗС пояснила, що директива визначає дії оператора газопроводу та регулятора із забезпечення відповідності "Північного потоку-2" вимогам енергетичного права ЄС. Зокрема, регулятор держави-члена ЄС може консультуватися с органами влади Росії, звідки походить "Північний потік-2", і лише як виняток Німеччина може отримати дозвіл укласти міжурядову угоду з РФ.

Зеркаль акцентувала, що йдеться винятково про регулювання економічних аспектів роботи газопроводу. Вирішено, як саме буде забезпечено ефективний контроль за дотриманням права ЄС газопроводами, що походять з третіх країн.

"Ми маємо правові рамки, в яких функціонування "Північного потоку-2" можливо лише за умови його відповідності нормам права ЄС. Це те, чого вимагала Україна. Ми постійно наголошували, що "Північний потік-2" не повинен мати конкурентну перевагу від того, що може не дотримуватися права ЄС. Наступне завдання - забезпечити імплементацію цих змін", - підкреслила Зеркаль.

Водночас вона зауважила, що є ризик того, що поширення вимог ЄС на "Північний потік-2" зробить поведінку РФ ще агресивнішою. "Це вимагає посилення тиску на Росію, включно з можливими санкціями", - наголосила Зеркаль.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...