У Німеччині заговорили про можливість зупинки будівництва "Північного потоку-2"

Дієвим методом можуть стати санкції...

У зв'язку із Азовською кризою, зростанням критики на адресу газопроводу «Північний потік - 2» і зміною керівництва правлячої партії Німеччини німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung, задається питанням, чи можна ще зупинити цей російський проект, передають Патріоти України.

Німеччина була першою країною, яка видала проектній компанії всі дозволи на цей проект, але навряд чи вона зможе зупинити вже запущений процес будівництва в рамках міжнародного права.

«Якщо у Німеччини є можливість наполягати на окремих вимогах політичного характеру, то права вето на будівництво цього трубопроводу у неї немає. Дозволи можна скасувати тільки за умов, передбачених законом, …, наприклад, [стане відомо,] що дозвіл було протиправним вже на момент його видачі. Однак у випадку з «Північним потоком – 2» для цього немає жодних підстав», - пише видання.

Наступний варіант - скасування дозволу у зв'язку з невиконанням зобов'язань - автори тексту теж відкидають як неспроможний.

Далі журналісти обговорюють ще одну можливу підставу: адміністративне розпорядження може бути скасоване з метою запобігання або усунення тяжких наслідків для загального блага. Незважаючи на те, що «проект веде до подальшої дестабілізації України, так як вона через це втрачає своє значення як транзитна країна для поставок газу, що негативно позначиться і на європейській і німецької ситуації з безпекою», перспектива виплати компенсації «Газпрому» не влаштують керівництво країни.

«Найбільша небезпека для «Північного потоку – 2» могла б тим часом виходити від адміністрації США. Вона могла б загальмувати цей проект санкціями проти фірм, що беруть участь [у будівництві] ... наприклад, італійської Saipem, яка займається прокладкою обох гілок трубопроводу. Ці італійці мають настільки високу кваліфікацію і вузьку спеціалізацію, що заміну для них знайти було б вельми важко», - знаходять єдиний вихід автори німецького видання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...