У парламенті зареєстрований законопроект про кримінальну відповідальність росіян за незаконний перетин українського кордону

У законопроекті зазначено, що зараз існує суспільна необхідність криміналізації незаконного перетину кордону з певними кваліфікуючими ознаками.

Текст законопроекту розміщений на сайті парламенту, а його авторами є лідер фракції "Блок Петра Порошенко" Артур Герасимов і заступник голови фракції, представник президента в парламенті Ірина Луценко, передають Патріоти України.

Законопроектом пропонується Кримінальний кодекс України доповнити статтею 331 "Незаконне перетинання державного кордону".

Відповідно до неї, перетин держкордону України особою, яка має громадянство (підданство) держави-агресора, або іншою особою в інтересах держави-агресора, що суперечить національним інтересам України, будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, які містять недостовірні відомості, - карається позбавленням волі на строк до 3 років.

Те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, - караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, поєднані із застосуванням зброї, - караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Як сказано в пояснювальній записці, "нерідкими стають випадки, коли на територію України незаконно проникають громадяни держави-агресора, в тому числі, які є представниками військових і правоохоронних формувань, що також несе загрозу національній безпеці України".

"Очевидно, що незаконне проникнення на територію України представників держави-агресора вже само по собі несе велику суспільну небезпеку. Разом з тим, чинне законодавство України передбачає за такі дії тільки адміністративну відповідальність", - відзначають автори законопроекту.

Вони також відзначили, що до 2004 року законодавством України за такі дії було передбачено кримінальну відповідальність. Однак у 2004 році відповідна стаття (331) Кримінального кодексу України була виключена. "Однак зараз існує суспільна необхідність криміналізації незаконного перетину кордону з певними кваліфікуючими ознаками, що, в свою чергу, сприятиме захисту державного суверенітету і територіальної цілісності України", - йдеться в пояснювальній записці.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...