В Україні - епідемія кору: Що треба знати та як врятуватись від хвороби

Уже близько трьох тисяч осіб захворіло на кір по всій Україні. Також зафіксовані кілька смертей від ускладнень після вірусу.

Епідемія кору поширюється на Запоріжжя, Дніпро, Київ, Одесу та Івано-Франківськ, передають Патріоти України з посиланням на "Сегодня".

Лікарі заявляють, що в домашніх умовах з інфекцією боротися марно. Це дуже небезпечно, оскільки вірус є однією з основних причин дитячої смертності в світі.

Кір - одне з найбільш заразних вірусних захворювань, що передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Це інфекційна хвороба, яку викликає вірус з роду Morbillivirus.

Як відомо, кір вражає всі вікові групи, незважаючи на те, що найчастіше нею хворіють саме діти. У віці від 1 до 6 років інфекція переноситься набагато легше. Чим людина стає дорослішою, тим вірус переноситься важче. В основному, першими вірус підхоплюють діти, а слідом і дорослі, якщо вчасно не було зроблено щеплення.

Симптоми. Спочатку кір можна сплутати зі звичайною застудою, так як симптоми однакові - кашель і нежить. Однак на другий-третій день підвищується температура, з'являються відчуття нездужання і головний біль. Слідом температура проходить, але кашель і нежить посилюються. Після з'являється набряклість обличчя і запалюються очі. На четвертий-п'ятий вискакує перший висип у роті і на внутрішній стороні щік. Пізніше знову піднімається температура, обсипає все тіло.

Крім того, кір характеризується вираженою інтоксикацією, лихоманкою, запальними процесами з боку дихальних шляхів, нерідко кон'юнктивітом. В цілому, людина, у якого фіксуються лихоманка, висип і один з таких симптомів як, кашель, нежить або кон'юнктивіт, знаходиться в зоні ризику.

Крім цього, кір дуже небезпечна своїми наслідками, оскільки сильно знижує імунітет. Хвороба може продовжитися запаленням дихальних шляхів - бронхіт або пневмонію, а також запаленням середнього вуха. Вірус також завдає відбиток і на нервову систему, що може привести до запалення головного мозку - енцефаліту. У рідкісних випадках ускладнення кору призводять до довічної інвалідності.

Що робити, щоб не заразитися. Захворювання дуже швидко поширюється при кашлі, чханні або тісному контакті з хворим. Інкубаційний період зазвичай триває до 20 днів. При перших проявах хвороби людина вже стає заразною. Інфекція настільки легко поширюється, що з потоком повітря може потрапити навіть у сусідню кімнату.

Варто знати, що низьке охоплення профілактичними щепленнями призводить до поширення інфекції. Найбільш правильним захистом від кору є вакцинація в дитячому віці. Також вакцинація призначена і для дорослих. Щеплення робляться з певною періодичністю і забезпечують імунітетом мінімум на 12 років.

Якщо ви помітили будь-які з симптомів - терміново біжіть до лікаря. Після огляду і підтвердження діагнозу потрібен постільний режим. При важких випадках хворі госпіталізуються. Для лікування призначаються симптоматичні і антигістамінні ліки. У рідкісних випадках необхідний прийом антибіотиків.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...