В Україні можна купувати долари "по-новому": Що треба знати

​В Україні з 7 лютого набув чинності прийнятий в червні минулого року закон "Про валюті і валютні операції".

Документ зачіпає перш за все компанії, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність, передають Патріоти України з посиланням на Апостроф.

Так, термін розрахунків за експортно-імпортними контрактами збільшений з 180 до 365 днів.

Норма для експортерів про обов'язковий продаж валюти збережеться, однак з березня норматив буде знижений: на міжбанку необхідно буде продавати не менше 30% валютної виручки замість 50%, як це відбувається зараз.
Закон також скасовує індивідуальні ліцензії на валютні операції. Так, якщо раніше компанії були зобов'язані збирати цілий пакет документів для отримання ліцензії під конкретну транзакцію, то тепер юрособи будуть отримувати від банків так звані е-ліміти максимальним об'ємом в 2 млн євро.
Ще одне нововведення - скасування валютного контролю за операціями на суми до 150 тисяч грн в еквіваленті на добу (на сьогодні це - приблизно $ 5,4 тис.).
При цьому громадяни зможуть купувати іноземну валюту онлайн на максимальну суму, еквівалентну 150 тис. грн в день. При цьому в самій Україні дозволена виплата у валюті зарплат та інших платежів неторгового характеру.
Крім того, продавати валюту тепер зможуть не тільки банківські, але і небанківські фінансові установи - кредитні спілки та ломбарди. Більш того, купити іноземну валюту тепер буде можливо і в поштових відділеннях.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Як австрійці господарювали в українському селищі під час Першої світової (фото)

неділя, 23 червень 2024, 22:55

На знімках зображені солдати та місцеві мешканці. Фото зберігаються у Австрійському державному архів. Журналісти пропонують переглянути світлини селища Перегінське - тепер Рожнятівський район Івано-Франківської області, передають Патріоти України. Вони...

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

неділя, 23 червень 2024, 5:40

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...