В Україні зробили цікавий прогноз щодо реалізації хорватського сценарію на Донбасі

Дипломат наголосив на унікальності хорватського сценарію. Головний момент полягав у тому, що миротворчу операцію очолила перехідна адміністрація ООН, яка відразу взяла владу в свої руки і потім передала її хорватам.

Україна цілком реально може провести реінтеграцію Донбасу по хорватському сценарієм. Таку думку висловив радник міністра з питань тимчасово окупованих територій, колишній посол України в Хорватії Олександр Левченко, передають Патріоти України.

«Ми в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій вивчили існуючі практики мирної, підкреслюю, реінтеграції (їх дуже мало), особливу увагу приділивши успішному хорватському досвіду», - зазначив Левченко.
Нагадаємо, в червні 1991 року Хорватія оголосила про незалежність і відокремлення від Югославії. Сербське населення республіки, не бажаючи цього, вирішило створити свою державу. На початку серпня 1995 збройні сили Хорватії протягом декількох днів провели операцію «Буря». В результаті була звільнена майже п'ята частина території, яка перебувала під контролем сепаратистського формування «Республіка Сербська Крайна». Частину, що залишилася - Східну Славонії - Хорватія змогла повернути виключно мирним шляхом за посередництвом «блакитних касок». В цілому реінтеграція Хорватії тривала два роки.
Дипломат наголосив на унікальності хорватського сценарію. Головний момент полягав у тому, що миротворчу операцію очолила перехідна адміністрація ООН, яка відразу взяла владу в свої руки і потім передала її хорватам.
На думку Левченка, аналогічним повинно бути її завдання і на Донбасі: миротворці повинні підготувати територію до реінтеграції в конституційно-правове поле України.
«У місії, як правило, 75 відсотків - військовий компонент, 15 відсотків - поліцейський і 10 відсотків - цивільний. Завдання військових миротворців - припинити можливі військові провокації і відновлення бойових дій», - сказав радник.
Він зазначив, що так звані «ДНР» і «ЛНР», під контролем яких зараз знаходяться частини Донецької і Луганської областей, «не будуть безпосередньо передавати владу України, це зроблять миротворці».

За словами дипломата, в основному, досвід миротворчих операцій показує, що після того, як «блакитні каски» зупиняють активну фазу війни, ситуація як би залишається до точки консервації, повертається до положення до конфлікту. Прогресу по повного закінчення і поверненню легітимної влади не відбувається.

«Нам же цього недостатньо, оскільки мета України - повернути свої тимчасово окуповані території», - заявив Левченко.

Джерело: Факты
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Він просто починає сильно плакати": Дружина українського співака розповіла, як Павлік живе після смерті сина

четвер, 13 серпень 2020, 6:08

Співак болісно переживає втрату сина... Дружина українського співака Віктора Павліка, молодший син якого помер 7 серпня, Катерина Реп’яхова зізналася, що артист болісно переживає втрату 21-річного Павла. Про це вона розповіла в сторіз на своїй сторінці...

Господині на замітку: Домашній квас без дріжджів

четвер, 13 серпень 2020, 5:45

Натуральний простий рецепт з мінімумом інгредієнтів і без хімії. В нестерпну літню спеку деякі дачники почуваються недобре. Хочеться прилягти в який-небудь прохолодній призьбі і нічого не робити. Найменший рух відразу ж викликає запаморочення, робить г...