Фінансовий аналітик Борис Кушнірук поспішив заспокоїти населення. Свій прогноз щодо майбутнього курсу долара він розповів "Сегодня", передають Патріоти України.
Експерт впевнений, що зовсім скоро зростання долара стабілізується. "З досвіду попередніх літ, варто очікувати, що певне зростання курсу триватиме ще пару тижнів, приблизно до кінця січня. А потім гривня спочатку стабілізується, а потім почне зміцнюватися, і це буде тривати аж до кінця літа. Я не думаю, що долар зараз виросте на міжбанку вище 28,3-28,4 грн. В роздробі він може бути, звичайно, вище. Але я не очікую якихось суттєвих коливань курсу", - заявив він.
Фінансовий аналітик запевняє, що коливання курсу долара - вже традиція, яку багато хто використовує і навіть в деякій мірі штучно підігрівають, щоб отримати максимальну вигоду для себе. "Є кілька чинників, які обумовлюють певний дефіцит долара і зростання курсу на початку року. По-перше, українці перед новорічними святами скуповують імпортну продукцію та імпортери її завозять в Україну. Крім того, до кінця року імпортерам потрібно закрити свої закордонні контракти, і це також підсилює попит на долари в кінці року. Третій фактор - в грудні стрімко збільшуються бюджетні виплати. Все те, що не провела протягом року, вивалюється в кінці грудня на рахунки банків та у вигляді готівки. По 80-90 млрд грн відразу! В цей час виплачують пенсії, зарплати, преміальні за листопад, грудень і навіть за січень. Тому кількість гривні на ринку різко збільшується. І все це, безумовно, підштовхує попит на долари", - розповідає Борис Кушнірук.
За словами фінансового експерта, така ситуація в кінці і на початку року стала вже звичною, і нею часто користуються також українські експортери, при цьому ще й збільшуючи штучний попит на долар. "На жаль, такі скачки - наслідок сировинного статусу нашої економіки і поганої роботи Мінфіну з бюджетом. Я вважаю, що цю проблему потрібно регулювати змінами до бюджетного законодавства. Тому що надлишкові кошти не можна ефективно використовувати. І це накладає певний відбиток і на стан економіки, і на валютний курс", - резюмує Борис Кушнірук.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...