Валютний міжбанк в п'ятницю, 31 серпня, закрився котируваннями 28,2 / 28,24 грн / $. Це означає, що за місяць долар виріс в ціні на 1,4 грн, євро - на 1,5 грн. Тільки за останній тиждень гривня девальвувала до долара на 40 копійок.
Українська валюта стала черговою «жертвою» відтоку капіталу з ринків, що розвиваються, говорять опитані аналітики. Цим же девальвацію пояснюють і в НБУ, передають
Патріоти України.
Утримувати курс від падіння регулятор не збирається, заявив заступник голови Нацбанку Олег Чурій. При цьому тільки в серпні НБУ продав з резервів $ 0,5 млрд, що збивало зростання котирувань, хоча і не вплинуло на загальний тренд девальвації гривні.
Додаткові фактори тиску на курс, що спровокували девальвацію саме зараз, - великі суми відшкодування ПДВ в кінці серпня і початок періоду закупівель енергоносіїв, відзначають фінансисти. Вперше в якості винуватця девальвації НБУ вказав і на тіньовий агросектор.
Валютна виручка аграріїв від продажу врожаю може дозволити гривні вже в середині вересня частково відіграти позиції, але девальвація все ж неминуча. Консенсус-прогноз курсу на кінець вересня - 28,3 грн/$.
Падіння гривні означає, що хвиля девальвацій "слабких" валют докотилася і до України: до цього постраждали грошові одиниці Росії, Туреччини, Казахстану, Мексики, Аргентини, Бразилії, Індії та ПАР, розповідає старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.
Гривня не могла довго чинити опір глобальному тренду, додає начальник управління дилінгових операцій банку Південний Олег Ропяк.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...