У вівторок, 26 лютого, в Ризі в віці 60 років помер відомий радянський актор Андрейс Жагарс. Як повідомляють латвійські ЗМІ, останніми роками він важко хворів, передають Патріоти України.
Андрейс народився 16 жовтня 1958 року в Сибіру. Туди двічі засилали його батьків з Латвії - спочатку в 1940 році, потім в 1949-му. Жагарси повернулися додому через рік після народження Андрейса. Він виріс в Цесисі.
У 1982 році закінчив акторське відділення театрального факультету Латвійської державної консерваторії ім. Я. Вітола. Почав зніматися в кіно ще в студентські роки. Дебютував в 1978 році в епізодичній ролі у фільмі «Твій син». Наступною його роботою стала «Довга дорога в дюнах».
Молодого актора помітили. Жагарс знявся в детективі «Матч відбудеться в будь-яку погоду». Потім в 1987 році зіграв Степана Кутузова в багатосерійному телефільмі «Життя Клима Самгіна». У тому ж році в радянський прокат вийшла картина «Слідопит» - екранізація однойменного роману Фенімора Купера. Андрейс виконав головну роль - Натті Бампо на прізвисько Слідопит. У картині також зіграли Андрій Миронов, Анастасія Немоляєва, Георгій Юматов, Еммануїл Віторган, Євген Євстигнєєв.
Останньою роботою Жагарса в кіно став український фільм «Геллі і Нок» режисера Вадима Іллєнка. Він вийшов в 1995 році. Андрейс виконав головну чоловічу роль.
Після цього актор зайнявся ресторанним бізнесом. Відкрив в Латвії кілька закладів, які швидко завоювали популярність. У 1996 році зайняв посаду директора Латвійської національної опери. Керував роботою театру до кінця 2013 року. Сам поставив кілька опер. У 2016 році разом з відомою балериною Ілзе Лієпа вів телевізійний проект «Великий балет».
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...