"Вбивство Гандзюк загрожує колапсом влади в передвиборний період", - Бобровська

У неділю, 4 листопада, стало відомо про смерть херсонської активістки Катерини Гандзюк.

У липні 2018 року її облили кислотою, у результаті чого тіло дівчини на 40% було покрито опіками. Вона до останнього боролася за життя, перенесла 11 складних операцій, але все-таки врятувати активістку не вдалося.

"За чотири місяці правоохоронні органи так і не змогли покарати винних і замовника нападу, але не втрачали нагоди попіаритися на цій справі. Тому зараз громадськість повинна взяти ситуацію у свої руки і не дати можливості політикам у черговий раз зам'яти жорстокий злочин. Інакше це призведе до іншої великої проблеми - самосуду", - розповіла активістка Соломія Бобровська, передають Патріоти України.

"Після смерті Катерини Гандзюк існує ймовірність розгортання кількох сценаріїв. Перший - це певне залякування частини громадського сектора, щоб ми погодилися зайняти спокійну позицію і трохи зменшили оберти. Другий сценарій - це навпаки активізація, мобілізація і розгортання повністю роботи протидії та пошуку того, хто ж все-таки замовив вбивство Катерини Гандзюк. Тому потрібна організованість, самооборона кожного з нас для того, щоб не допустити подібних трагічних випадків з колегами, друзями.

Кожен із нас - це мішень. Кожен активіст - це мішень. І ніхто не може себе убезпечити, коли йде в політику або в громадський активізм. Тому зараз громадськість повинна чітко продиктувати план дій для влади, наполягати на тому, що ми хочемо отримати: це тимчасову слідчу комісію, розслідування дій співробітників МВС Херсонської області, відставку чиновників. Тому що, на мій погляд, останні п'ять-шість нападів на активістів за останній рік, на жаль, чіткий показник непрофесіоналізму правоохоронців, як мінімум.

Я розумію, що напади на активних громадян - це старі методи КДБ для того, щоб демотивувати суспільство. Але це сигнал для нас, що ми повинні сьогодні мобілізуватися і дати відсіч владі, донести, що така ситуація є неприпустимою.

Я стою на тому, що Катя не померла, її вбили. Убили кислотою, системою, байдужістю і відсутністю розслідування про те, хто ж все-таки її замовив. Але я слабо вірю в те, що винні будуть покарані.

Якщо суспільство побачить, що слідство не дає ніякого результату, тоді безкарність може породити ще більшу безкарність. Це, у свою чергу, може породити самосуд, який стане повним хаосом і колапсом влади в передвиборний період.

Тепер для громадськості справа честі - постійне нагадування всім інститутам влади про те, що ми чекаємо на результати розслідування й інформацію про всіх замовників. А не тільки піар політиків на вбивстві Гандзюк."

Джерело: Апостроф
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...