Організацією The Global Challenges Foundation представлені дослідження в щорічній доповіді під назвою "Ризики глобальних катастроф". Витяги з доповіді опублікував журнал Newsweek, передають Патріоти України.
Загрози:
1. Ядерна війна (за оцінками експертів, її ймовірність зараз вище, ніж 10 років тому). Вона не тільки може призвести до людських жертв, загибелі міст і променевої хвороби, а й спровокувати "міні-льодовиковий період".
2. Біологічна та хімічна зброя. Автор вказує, що її виробництво відносно дешеве, а модифікація мікробів сьогодні простіше, ніж коли-небудь.
3. Катастрофічні зміни клімату. Автори доповіді застерігають: ймовірність підвищення температури на планеті на 3 градуси Цельсія або більше становить один до трьох. В такому випадку Нью-Йорк і інші прибережні міста підуть під воду, а мільярду з гаком жителів узбереж доведеться шукати собі нові будинки.
4. Колапс екологічної системи. "Забруднення навколишнього середовища, міграції чужоземних біологічних видів по світу і руйнування природних місць мешкання - все це ризик для екосистем", - пише видання. Незворотний дисбаланс загрожує дефіцитом прісної води, зниженням якості грунтів і зниженням біорізноманіття.
5. Пандемії. У цьому контексті експерти побоюються появи нових хвороб, захищатися від яких наш організм не готовий, а також зараження мікробами густонаселених міст і існування збудників хвороб, які володіють резистентністю до антибіотиків.
6. Зіткнення Землі з астероїдом. "Судячи з наукових даних, потенційно катастрофічні зіткнення трапляються в середньому раз в 120 тис. років. Експерти побоюються, що пил і уламки, викинуті в атмосферу, можуть на кілька місяців заступити Сонце, що призведе до неврожаю і загибелі екосистем. Ймовірно, сотні мільйонів загинуть від наслідків", - йдеться в статті.
7. Виверження супервулкана (викид не менше 400 куб. км лави та інших речовин в атмосферу). За оцінками вулканологів, одне таке виверження трапляється в середньому раз в 17 тис. років. Воно загрожує загибеллю людей і тварин і руйнуванням сільськогосподарської інфраструктури, а також глобальним похолоданням.
8. Сонячна геоінженерія. Розпорошуючи в повітрі речовини - наприклад, аерозолі, які відіб'ють у космос сонячне світло і тепло, вчені можуть повернути назад шкідливе глобальне потепління. Але якщо щось піде не так, постраждає все живе на планеті. "Це може дестабілізувати клімат локально і глобально, а також ряд елементів глобальної екосистеми, - пишуть автори доповіді. - До того ж раптове припинення геоінженерії спричинить за собою швидке і суворе глобальне потепління, а у природних і соціальних систем не буде часу на адаптацію".
9. Штучний інтелект. Авторів доповіді особливо турбує перспектива того, що роботи перевершать людей за рівнем інтелекту, а також той факт, що компанії-розробники зосереджені на функціональності, а не на етичності своїх пристроїв.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...