Вчені розкрили таємницю загибелі цивілізації острова Пасхи

​Дослідження вчених Квінслендського університету (Австралія) дають підстави вважати, що теорія про загибель стародавньої цивілізації Острова Пасхи (Рапа Нуї, Чилі) через вичерпання природних ресурсів і воєн - помилкова.

Причиною зникнення древньої цивілізації стала колонізація острова європейцями в XVIII столітті. Про це йдеться в статті в «Journal of Pacific Archeology», передають Патріоти України.

Вчені досліджували хімічний склад інструментів, якими рапануйці користувалися для створення гігантських кам'яних голів (моаї), і прийшли до висновку, що племена острова являли собою складне суспільство, ділилися між собою інформацією і співпрацювали.
Перші поселенці прибули на острів близько 900 років тому. Незабаром чисельність населення істотно зросла до кількох тисяч, утворивши складне суспільство, яке і стало вирізати статуї. «Голів Острова Пасхи» налічується близько тисячі (найвища статуя - більше 21 метра).
Хімічний аналіз 20 з 1600 кам'яних інструментів, виявлених під час розкопок біля згаслого вулкана Рано-Рараку, показав, що всі вони виготовлені з місцевого базальту, добутого в одній з трьох каменоломень (площа всіх базальтових кар'єрів на острові - 12 тис.кв.м) . Близько половини інструментів довелося реконструювати за фрагментами, щоб зрозуміти, як ними користувалися і як їх застосовували.
Це дозволило визначити, як могли взаємодіяти майстри, що створювали інструменти, і скульптори, які виготовляли моаї: результати вказують на те, що всі в суспільстві тісно співпрацювали між собою - добровільно або примусово.

Згодом стародавнє суспільство було знищене колоністами і рабством, але культура Рапа Нуї збереглася.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...