Вчені стверджують, що добавки з вітаміном D не зміцнюють кістки людини

Довгий час приймати вітамін D радили для зниження ризику остеопорозу та гіпертонії.

Вчені з Університету Окленда в Новій Зеландії переконані, що вживання добавок з вітаміном D, який вважається корисним для кісток, насправді не впливає на їхній стан, та радять медпрацівникам більше не надавати його пацієнтам, передають Патріоти України з посиланням на The Guardian.

Довгий час приймати вітамін D радили для зниження ризику остеопорозу та гіпертонії. Проте автори дослідження стверджують, що, коли справа доходить до здоров'я кісток, користь вітаміну D "недостатньо обґрунтована". "Наш метааналіз показує, що вітамін D не запобігає переломам, падінням або поліпшенню мінеральної щільності кісток, будь то висока чи низька доза", - зазначив ведучий автор дослідження, доцент Університету Окленда доктор Марк Дж. Болланд.

Висновки були зроблені на основі 81 випробування, в ході яких було залучено понад 53 000 людей, щоб з’ясувати, чи допомагає добавка з вітаміном D при переломах, падіннях або для покращення щільності кістної тканини. В дослідженні брали участь жінки старше 65 років.

Дослідження свідчить, що немає причин приймати БАДи з вітаміном D для "збереження або покращення здоров'я кістково-м'язової системи".

Але дослідження також робить висновок, що добавка допомагає запобігти рідкісним захворюванням, таким як рахіт та остеомаляція у групах високого ризику, які можуть виникнути після тривалої нестачі сонячного світла.

Наразі з цієї теми ведеться дискусія, в якій зазначають, що дослідження не є остаточним. "У доповіді були включені всі доступні випробування вітаміну D, але в таких випробуваннях було занадто мало учасників, використовувались недостатні дози вітаміну D і була недостатня тривалість лікування", - сказав професор епідеміології та охорони здоров'я університету з Оксфорда доктор Роберт Кларк.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...