Учасникам, віком від 18 до 40 років, прикладали до передпліччя гарячий предмет, температура якого поступово росла, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Експеримент добровольці могли у будь-який час перервати.
Через певний час учасники повинні були кілька разів стиснути кулак, щоб було досить болісно. У добровольців до цього руки були перетягнуті манжетою (для автоматичного вимірювання тиску), яка заважала постачання кінцівки кров'ю.
Наступного дня експеримент повторили. Чоловіки відчували біль значно сильніше, ніж попереднього разу. Їх стрес-реакція також виявилася сильнішою.
У жінок, навпаки, такого ефекту не спостерігалося. У жінок другий експеримент здавався менш болісним, ніж перший, ніби вони до нього звикли.
Больова пам'ять виявилася залежною від обставин. Коли біль чоловікам завдавав інший керівник експерименту в іншій будівлі, вони не відчували її сильніше. А от зміна обставин для жінок не мала жодного значення.
Схожий взаємозв’язок вчені вирішили вивчити на гризунах. Вчені блокували короткочасну пам'ять за допомогою медикаментів. Їх стрес-реакція на другу больову атаку виявилася такою ж, як і в перший раз. Тобто обставини не спричинили у них негативних очікувань.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...