Великий піст: Дієтолог вказала на небезпеку обмеження харчування

Люди, які дотримуються радикальних приписів посту, завдають шкоди своєму організму, зокрема, ризикують отримати панкреатит.

11 березня розпочався Великий піст-2019, під час якого не можна їсти м'ясо, рибу, молочні продукти, а також вживати алкоголь. Відомий дієтолог Людмила Гончарова назвала головну небезпеку, з якою можуть зіткнутися люди у випадку точного дотримання посту. Якщо різко відмовитися від звичних продуктів, а після закінчення посту повернутися до старого режиму харчування, – можуть виникнути серйозні проблеми з органами травлення, передають Патріоти України з посиланням на Українські новини.

Гончарова розповіла, що люди, які дотримуються радикальних приписів посту, завдають шкоди своєму організму, зокрема, ризикують отримати панкреатит. "Панкреатит або запалення підшлункової залози. Люди дуже точно дотримуються обмежень, але також твердо й чітко все повертають назад. Наш організм – не система в'язниці, коли ми все обмежуємо категорично, а потім собі все дозволяємо. Так він не працює", – висловилася дієтолог.

Людмила додала, що організм людини любить комфорт і йому необхідні різноманітність та натуральні продукти.

"Для нього нормальним є м'ясо – бо це структурний матеріал для клітин. Для нього нормальною є риба – бо це легко засвоюваний білок і, знову-таки, структурний матеріал для клітин. Але буває, що велика кількість видів риби людині шкідлива", – підсумувала Гончарова.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...

Покрова Пресвятої Богородиці: Народні повір'я і традиції свята

п’ятниця, 14 жовтень 2022, 6:28

Для всього православного світу 14 жовтня є особливою датою - саме в цей день відзначається велике свято Покрови Пресвятої Богородиці. Одне з найулюбленіших свят українців (церков названих на честь Покрови - найбільше на території України.-ред.) пов'яза...