Ветеран АТО розповів про уразливі місця українських арсеналів (відео)

Українські збройні склади без системи радіолокаційного і вогневого захисту залишатимуться зручною мішенню для диверсій з використанням літальних апаратів.

Андрій Римарук

Про це в ефірі ObozTV розповів ветеран війни на Донбасі, волонтер фонду "Повернись живим" Андрій Римарук, передають Патріоти України.

За його словами, для подібних диверсій можна використовувати перероблені під вибуховий пристрій артилерійські снаряди або мінометні міни.

"Будь-який снаряд можна переробити. Я думаю, що це може зробити майже будь-який військовослужбовець, який був інженером або сапером. Навіть з нашого боку дуже багато хлопців, які, люблять радіоелектроніку, люблять саперну справу, вони роблять свої літачки. Нещодавно і держава закупила в Польщі такі літачки-камікадзе", - зазначив Римарук.

Також ветеран АТО підкреслив, що це в силах здійснити навіть підлітку.

"Саме такі снаряди ставляться на ці літачки-камікадзе. Якщо це літак з потужним кумулятивним снарядом до кілограма, то це може приїхати будь-який хлопчик, махнути рукою, взяти пульт, завести його і далі він летить чисто за GPS-даними. Ось йому потрібно потрапити в цей квадрат 10 на 10, де стоять ящики зі зброєю, які після попадання і вибуху будуть далі загоряться і вибухати. це досить елементарно і примітивно. Є безпілотні апарати, які можуть на собі нести вагу від 10 до 80 кг. Уявляєте, який це бабах може бути?" - додав він.

При цьому волонтер впевнений, що подібним терактів цілком можливо ефективно протистояти.

"Якби там стояла установка радіолокаційної боротьби, вона б заглушила GPS-сигнали, літачок вже не знав би, куди він летить, що йому треба, і, поки він вагається, поки людина з пультом намагається його довести або спустити вниз, його вже збивають наземним зброєю", - резюмував Римарук.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...

Світла середа 2025: Традиції і заборони третього дня після Великодня

середа, 23 квітень 2025, 7:40

Після Великодня почалася Світла седмиця. Кожен день цього тижня має свої традиції. Цьогоріч 23 квітня східні та західні християни разом відзначають Світлу середу. Про традиції третього дня Світлої седмиці переказують Патріоти України. Далі - мовою ориг...