Залишено в силі пропозицію про перенесення вихідного з 9 травня на 8 травня і про переформатування 8 березня.
Ініціатива Українського національного інституту пам'яті про зміну календаря державних свят передбачає в якості вихідного 1 травня, проте його формат буде змінений - мова йде про Святі праці, а не про Міжнародний день солідарності трудящих. Про це директор Українського інституту національної пам'яті, історик Володимир В'ятрович розповів в чаті на
"Главреді", передають
Патріоти України.
Він зазначив, що залишено в силі пропозицію про перенесення вихідного з 9 травня на 8 травня і про переформатування 8 березня з Міжнародного жіночого дня на День боротьби за права жінок, причому запропоновано позбавити його статусу вихідного.
"Зараз ми подали цей законопроект на затвердження Кабміну, але, на жаль, він поки не затверджений, тому що він отримав зауваження з боку Міністерства культури", - підкреслив В'ятрович.
За його словами, була досягнута домовленість про проведення широких консультацій за участю громадськості та Міністерством культури, щоб, можливо, подавати цей законопроект як урядовий.
"Якщо цього зробити не вдасться, то маємо вже підтримку значної кількості народних депутатів, тому будемо подавати його як депутатський законопроект. Я вважаю, що для країни це буде дуже важливий крок вперед. Це - продовження декомунізації. Тому що ми нарешті повинні припинити жити синхронно з державою-агресором ", - додав глава Українського інституту національної пам'яті.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...