Відлуння Кемерова: Москвичів попередили про небезпечні для людей об'єкти столиці РФ

У Москві є ризик обвалення кількох пам'ятників, тому відвідувачам краще триматися від них на безпечній відстані.

Про це заявив на своїй сторінці у Facebook російський авіаексперт Вадим Лукашевич, який працював у 2007 році заступником генерального директора Центрального науково-дослідного інституту промислових сталевих конструкцій імені академіка Мельникова (ЦНДІПСК), передають Патріоти України.

"Думаю, зважаючи на те, що сталося в Кемерові, це мають знати всі", – наголосив він. Лукашевич зазначив, що ЦНДІПСК у радянський час був розробником усієї нормативної будівельної документації і єдиною організацією, яка мала право проектувати металоконструкції масою понад 500 т. Майже всі висотні пам'ятники в СРСР розробляли фахівці інституту. За словами експерта, у 2007 році в "Рік космосу" у Росії він курував в інституті роботи на космічних пам'ятках у Москві, серед яких була ракета-носій "Восток" на ВДНГ, перед павільйоном "Космос".

Лукашевич повідомив, що штатне положення ракети-носія "Восток" – горизонтальне, однак на ВДНГ вона вже понад 40 років стоїть вертикально. "За документацією, ракету необхідно періодично опускати і проводити регламентні роботи – спершу, у радянський час, це періодично виконували, але впродовж останніх 20–25 років – уже ні. Конструкція остаточно стала вертикальним статичним монументом, з усіх гідромагістралей давно злили робочу рідину, і за довгі роки вся система (магістралі, шланги, домкрати, ущільнювачі тощо) стали цілком непридатними", – попередив він.

Експерт додав, що у 1960-тих роках на перші два ступені бойової ракети, взяті з арсеналу, зверху надбудували імітацію третього щабля, однак жодних згадок про ці роботи в архіві знайти не вдалося. "Обстежили об'єкт як є. Картина станом на кінець 2006-го – початок 2007 року вкрай важка. Нівелювальні дослідження показали істотне відхилення об'єкта (ракети) від вертикалі, яке видно неозброєним оком... Об'єкт може впасти в будь-який момент від сильного пориву вітру. Це висновок ЦНДІПСК на 2007 рік", – підкреслив він.

За словами Лукашевича, як заступник гендиректора з економіки та фінансів ЦНДІПСК він вів тривалі переговори із замовником – колишнім головним архітектором ВДНГ. Інститут оцінив роботи приблизно у 12 млн руб. ($210 тис.), однак ВДНГ намагався "підсунути на субпідряд фірмочку", яка виставила ціну, більшу приблизно у п'ять разів. "Ми жорстко стояли на тому, що нашим субпідрядником буде тільки розробник інсталятора. Я підготував договір із ВДНГ з урахуванням побажань замовника про відкат, ми заклали в кошторис "божий" відкат "усього" в розмірі 15%. ВДНГ на це розсміявся. Я зробив другий кошторис із відкатом 25% – їм знову було мало. Наш останній варіант кошторису із закладеним у нього 40-відсотковим відкатом вони все-таки взяли, тримали кілька місяців, але так і не підписали", – заявив він.

Експерт стверджує, що після цього ракету просто пофарбували новою білою фарбою. "Це історія 2007 року – зараз на календарі 2018-й. Не пускайте нікого зі своїх рідних і близьких до цієї ракети ближче від її висоти, а краще взагалі не наближайтеся до неї ближче ніж на 60–80 метрів", – попередив Лукашевич.

Також він уважає небезпечним для оточення пам'ятник Юрію Гагаріну на Ленінському проспекті у Москві, оскільки приблизно у 2000 році мерія міста відмовилася продовжувати договір із ЦНДІПСК на авторське супроводження експлуатації монумента. За його словами, у 2007 році пам'ятник був у поганому стані. "Такі монументи вимагають постійного моніторингу стану опорних конструкцій. Перевірка з'ясувала жахливу картину: всередині мокро – у "голові, шиї і плечах" утворилися тріщини шириною з палець, через які всередину потрапляють атмосферні опади. Обстеження проводили під час дощу, усередині мало бути сухо, але наш співробітник виліз звідти наскрізь промоклим, немов був увесь цей час на вулиці під дощем. А це значить – неконтрольовані зміни внутрішнього каркасу/стиків із можливою втратою міцності", – розповів він.

За словами Лукашевича, інститут не зміг знайти міську службу, яка відповідає за стан монумента, тому не вдалося домовитися про його детальне обстеження та моніторинг. "Зараз 2018-й рік – на всяк випадок не підходьте до пам'ятника на відстань, меншу ніж півтори його висоти", – підкреслив він.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...