Відміна податку на прибуток призведе до створення до $ 50-80 млрд. додаткового ВВП, - експерт

Міністерство Фінансів України презентувало Концепцію заміни Податку на прибуток Податком на виведений капітал. Новий Законопроект визначає порядок оподаткування розподілених дивідендів і прирівняних до них платежів.

За неофіційними даними Мінфіну, тільки 5-10% з усіх підприємств в Україні платять податок на прибуток. Якщо податок скасувати, у компаній не буде мотивації оптимізувати витрати, виводити прибутку в офшори, витрачати гроші на схеми і переведення в готівку, пише аналітик Українського Інституту Майбутнього Яна Лаврик, передають Патріоти України.

Важливо відзначити, що податок на прибуток не є бюджетоутворюючим. Він становить лише 9% від податкових надходжень Держбюджету - близько $ 2 млрд. Проте, для окремо взятих компаній - це критично важливий ресурс, який може бути направлений на модернізацію і розвиток.

Що дасть заміна податку на прибуток податком на виведений капітал.

По-перше, це додаткове зростання оборотних коштів підприємств. В першу чергу, це стосується сфери торгівлі. Для компаній сектора ритейл, де немає потреби в оновленні виробничих потужностей, зростання оборотного капіталу не що інше, як інвестиції в збільшення товарообігу.

По-друге, це інвестиції в реальний сектор, без яких неможливо запустити зростання економіки в 6-8% в рік. Той необхідний мінімальний ріст, який дозволить в перспективі 5 років повернути доларовий ВВП України до значень докризового 2008 р. За оцінками UIF, обсяг капвкладень в модернізацію підприємств при скасуванні податку на прибуток за 5 років може скласти $ 20-30 млрд. За рахунок внутрішніх ресурсів.

По-третє, це дасть імпульс до зростання економіки в цілому. За оцінками UIF, в результаті скасування податку на прибуток в перспективі 5 років може бути створено до $ 50-80 млрд. додаткового ВВП (за умови, що 40% щорічного прибутку буде реінвестовано).

Дефіцит Держбюджету першого року може бути покритий за рахунок зовнішніх позик, які можна почати віддавати з другого-третього року старту реформи за рахунок збільшених бюджетних надходжень. Недоотримані в першому році Бюджетом кошти повернуться в казну вже через рік у вигляді додаткового ПДВ, податків з ФОП, ПДФО.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. "Потому что нельзя быть красивой такой": На сервісі знайомств заблокували акаунт моделі через "занадто привабливі" фото

понеділок, 7 березень 2022, 23:55

Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.

З архіву ПУ. Як "зливали" Донецьк: "Центральна влада, яка довірила в 2014-му Донбас Ахметову і Таруті, не знала пару секретів", - журналістка

п’ятниця, 25 лютий 2022, 23:30

Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...