Відміна податку на прибуток призведе до створення до $ 50-80 млрд. додаткового ВВП, - експерт

Міністерство Фінансів України презентувало Концепцію заміни Податку на прибуток Податком на виведений капітал. Новий Законопроект визначає порядок оподаткування розподілених дивідендів і прирівняних до них платежів.

За неофіційними даними Мінфіну, тільки 5-10% з усіх підприємств в Україні платять податок на прибуток. Якщо податок скасувати, у компаній не буде мотивації оптимізувати витрати, виводити прибутку в офшори, витрачати гроші на схеми і переведення в готівку, пише аналітик Українського Інституту Майбутнього Яна Лаврик, передають Патріоти України.

Важливо відзначити, що податок на прибуток не є бюджетоутворюючим. Він становить лише 9% від податкових надходжень Держбюджету - близько $ 2 млрд. Проте, для окремо взятих компаній - це критично важливий ресурс, який може бути направлений на модернізацію і розвиток.

Що дасть заміна податку на прибуток податком на виведений капітал.

По-перше, це додаткове зростання оборотних коштів підприємств. В першу чергу, це стосується сфери торгівлі. Для компаній сектора ритейл, де немає потреби в оновленні виробничих потужностей, зростання оборотного капіталу не що інше, як інвестиції в збільшення товарообігу.

По-друге, це інвестиції в реальний сектор, без яких неможливо запустити зростання економіки в 6-8% в рік. Той необхідний мінімальний ріст, який дозволить в перспективі 5 років повернути доларовий ВВП України до значень докризового 2008 р. За оцінками UIF, обсяг капвкладень в модернізацію підприємств при скасуванні податку на прибуток за 5 років може скласти $ 20-30 млрд. За рахунок внутрішніх ресурсів.

По-третє, це дасть імпульс до зростання економіки в цілому. За оцінками UIF, в результаті скасування податку на прибуток в перспективі 5 років може бути створено до $ 50-80 млрд. додаткового ВВП (за умови, що 40% щорічного прибутку буде реінвестовано).

Дефіцит Держбюджету першого року може бути покритий за рахунок зовнішніх позик, які можна почати віддавати з другого-третього року старту реформи за рахунок збільшених бюджетних надходжень. Недоотримані в першому році Бюджетом кошти повернуться в казну вже через рік у вигляді додаткового ПДВ, податків з ФОП, ПДФО.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

15 лютого - Стрітення: Що категорично не можна робити в цей день

середа, 15 лютий 2023, 7:15

15 січня відзначається одне з 12 головних церковних свят - Стрітення Господнє. Це свято символізує зустріч людства з Немовлям Ісусом. Слово "стрітення" на старослов'янській мові означає "зустріч", а друге значення цього слова - "радість". Це зустріч лю...

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...