За неофіційними даними Мінфіну, тільки 5-10% з усіх підприємств в Україні платять податок на прибуток. Якщо податок скасувати, у компаній не буде мотивації оптимізувати витрати, виводити прибутку в офшори, витрачати гроші на схеми і переведення в готівку, пише аналітик Українського Інституту Майбутнього Яна Лаврик, передають Патріоти України.
Важливо відзначити, що податок на прибуток не є бюджетоутворюючим. Він становить лише 9% від податкових надходжень Держбюджету - близько $ 2 млрд. Проте, для окремо взятих компаній - це критично важливий ресурс, який може бути направлений на модернізацію і розвиток.
Що дасть заміна податку на прибуток податком на виведений капітал.
По-перше, це додаткове зростання оборотних коштів підприємств. В першу чергу, це стосується сфери торгівлі. Для компаній сектора ритейл, де немає потреби в оновленні виробничих потужностей, зростання оборотного капіталу не що інше, як інвестиції в збільшення товарообігу.
По-друге, це інвестиції в реальний сектор, без яких неможливо запустити зростання економіки в 6-8% в рік. Той необхідний мінімальний ріст, який дозволить в перспективі 5 років повернути доларовий ВВП України до значень докризового 2008 р. За оцінками UIF, обсяг капвкладень в модернізацію підприємств при скасуванні податку на прибуток за 5 років може скласти $ 20-30 млрд. За рахунок внутрішніх ресурсів.
По-третє, це дасть імпульс до зростання економіки в цілому. За оцінками UIF, в результаті скасування податку на прибуток в перспективі 5 років може бути створено до $ 50-80 млрд. додаткового ВВП (за умови, що 40% щорічного прибутку буде реінвестовано).
Дефіцит Держбюджету першого року може бути покритий за рахунок зовнішніх позик, які можна почати віддавати з другого-третього року старту реформи за рахунок збільшених бюджетних надходжень. Недоотримані в першому році Бюджетом кошти повернуться в казну вже через рік у вигляді додаткового ПДВ, податків з ФОП, ПДФО.
Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...
Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...