"Відновити Донбас навіть із залученням Європи та інших донорів у тому вигляді, яким він був до війни – неможливо", - блогер

У разі встановлення тривалого перемир'я на Донбасі Європа повинна буде допомогти з відбудовою Східної України.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель, передають Патріоти України.

"Зігмар Габріель не міг сказати інакше - тільки тривале перемир’я може розглядатися як підстава для проведення будь-яких відновлювальних робіт і очищення території від наслідків війни", - пише у своєму блозі Lemberg 1966.

"Тут можна розглядати ще два таких аспекти. Є аспект політичний і є гуманітарний. Гуманітарний аспект передбачає перш за все зменшення страждань мирного місцевого населення внаслідок бойових дій (незалежно від того, хто фактично контролює цю територію). А політичний аспект розглядає трошки інші питання. А саме, питання політичної або фактичної належності цієї території. Власне тому пан Габріель так і висловився. Безумовно, гуманітарний аспект буде переважати у даному конкретному випадку.

Звертати увагу на те, буде чи не буде тут поставати конкретне питання відновлення контролю над кордоном – це вже другорядне у даному випадку. Німеччина, як суб’єкт міжнародного права, чітко визначилась, що Україна є єдиною і неподільною, тому виривати слова з контексту в плані того будуть відновлювати контроль над кордоном чи ні, коли і як – безглуздо. Таке буде можливе тільки після відновлення повного контролю над територіями та кордонами України.

Безумовно відбудова Донбасу може бути проведена тільки під контролем українського уряду, тільки за умов дотримання українських законів. На підтвердження цього можна задати питання - а що зараз заважає тій самій Німеччині у зоні, яка не знаходиться під контролем України, але не постраждала внаслідок бойових дій, проводити відновлювальні роботи? Відповідь - фактично нічого. Але ж вони цього не роблять. Саме з огляду відсутності гарантій безпеки і необхідності дотримання норм міжнародного права (щодо належності території).

Тому я би не радив розривати ці поняття. Не треба кожний раз повторювати, що відбудова буде відбуватися тільки за умов відновлення суверенітету України над тимчасово неконтрольованими територіями. Це аксіома і це не підлягає сумніву.

Також треба зрозуміти таку прикру річ, що ми за нашого з вами життя не побачимо такого Донбасу, яким він був колись: індустріальний центр з розвинутою вугільною, важкою та іншими видами промисловості. Треба приймати речі такими, якими вони є.

Довготривала війна, яка йде вже 4 роки, наслідки окупації призвели до того, що відновити Донбас навіть із залученням Європи та інших донорів у тому вигляді, яким він був до війни – неможливо. Тому що це територія такого собі "військово-гуманітарного Чорнобиля", яка потребує колосальних вкладень щодо рекультивації і відновлення географічного, економічного і гуманітарного потенціалу. Ми отримали повністю зруйновану економіку і сільське господарство, і ми розуміємо, що ті підприємства не будуть відновлені у тих обсягах і у тому вигляді, у яких вони були до початку війни.

Ми маємо фактично зруйновану вугільну промисловість. Ми маємо гуманітарну катастрофу, оскільки ми не можемо ( і не маємо куди!!!) повернути всіх людей, які покинули цю територію, тому що ми не зможемо їх забезпечити роботою і мінімальними засобами існування. Ми не можемо розвивати інші галузі, сільське господарство у зв’язку з тим, що воно буде обмежено високим рівнем "забрудненості" залишками війни і боєприпасами, що не вибухнули. Також є серйозне питання – чи зможемо ми відновити водопостачання того регіону у достатньому обсязі, адже це потребуватиме дуже великих вкладень. Окреме питання – шахти. Вони, з огляду на припинення їх експлуатації та обслуговування, складають вже зараз серйозну небезпеку внаслідок непередбачуваності геологічних процесів, що відбуваються прямо зараз!

На сьогоднішній день, на жаль, відсутня модель і чітке розуміння, що ми хочемо бачити на місці цього регіону у майбутньому. Тільки після створення стратегії розвитку та моделі існування Донбасу можна буде зробити дійсно щось корисне та потрібне. Пан Габрієль висловив благородні ідеї та побажання, але треба розуміти, що повного відновлення не відбудеться."

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Хіти тижня. У Львові зі скандалом скасували концерт популярного українського гурту

четвер, 5 грудень 2019, 16:00

Артисти відмовилися відповідати на запитання: Чий Крим. У Львові скасують концерт гурту Время и Стекло в клубі Малевич, який заплановано на 5 грудня. Громадський активіст Антон Петровський розповів, що артисти відмовилися відповідати на запитання: Чий ...

Хіти тижня. "Яйцекілер" Януковича: Ким став студент, який атакував експрезидента (фото)

четвер, 5 грудень 2019, 15:30

Інцидент з Януковичем трапився 23 вересня 2004 року в Івано-Франківську. Романюк тоді був 17-річним студентом економічного факультету. "Герой дня. Пам'ятаєте відео, коли кинули яйце в Януковича? Людина, яка ризикнула таке зробити, – це він, нині заступ...