Про це Антін Мухарський розповів в інтерв'ю виданню "Наше місто", передають Патріоти України.
"Це правда, тому що народився в Києві на Подолі в абсолютно російськомовній родині. Моя бабуся по маминій лінії стовідсоткова москалька - бігла сюди від революції з Петербурга. І в Києві довгий час існував стереотип, що "українською розмовляє рогуль", - розповів він.
За словами Антіна, вперше українська мова в природному середовищі він почув у тринадцять років під час поїздки до Хмельницького, а вперше зрозумів, що українське може бути "потужним, веселим і креативним", після пісень групи "Брати Гадюкіни", Андрія Миколайчука, коли з'явилося літоб'єднання "Бу-ба бу", театр.
"На мене, студента театрального інституту, справив враження Андрій Жолдак з Москви, який підкреслював, що він нащадок Тобілевичів, розмовляв виключно українською мовою і ставив спектаклі в театрі Франка. Знаковим для мене став 1992 рік. Батько був режисером-постановником великих свят, і ми поїхали в Запоріжжі на 500-річчя козацтва. Там директор Хортицького заповідника і сказав мені, що я не Антон, а Антін, тому що саме так в реєстрове козацтво записували по-українськи. А вже через три роки я так підписав і свою першу повість. Це був мій шлях до українізації", - зазначив Мухарський.
"Звичайно, в непрості дев'яності, коли треба було реально виживати, брався за будь-яку роботу. І коли шматок хліба з'явився, знову виникла необхідність реалізовувати творчі задуми. Закинув комерційну діяльність, пішов в мистецтво, яке приносить мені не тільки страшне задоволення, а й внутрішню гармонію. Повністю перейшов на українську мову, оскільки це єдиний маркер ідентичності", - резюмував він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...