Протягом чотирьох місяців цього року експорт українських товарів у країну-агресор стабільно скорочувався. Якщо порівнювати з показниками за аналогічний період 2017 року, спад склав 6,4% – до $ 1,2 мільярдів. У той же час імпорт російських товарів зріс на 31% – до $ 2,6 мільярдів. Про це повідомляє на своєму офіційному сайті Державна служба статистики, передають Патріоти України.
Внаслідок такої різниці, негативне сальдо торгівлі товарами з РФ за 4 місяці цього року склало $ 1,4 мільярдів, що в 2 рази гірше, ніж аналогічні показники за минулий рік. Виходить, що поки західні країни накладають на Російську Федерацію економічні санкції, українці і уряд своїми руками або, швидше, гаманцями, кріплять економіку північного сусіда.
Тільки за минулий квітень негативне сальдо зросло на $ 308,7 мільйонів, тоді як за квітень 2017 року аналогічний зріст не перевищував $ 121,2 мільйонів. Експерти пов’язують цю тенденцію з тим, що експорт українських товарів до РФ в квітні знизився в порівнянні з квітнем 2017 на 2,2% – до $ 334,2 мільйонів, тоді як імпорт виріс відразу на 38,9%. Все це, зауважте, відбувалося на тлі історичних звершень українського уряду, в тому числі визнання Росії країною-агресором і т. д.
За наявними показниками, у січні-квітні 2018 року негативне сальдо зовнішньої торгівлі України збільшилася в 1,5 рази — до $ 1,4 мільярдів, якщо порівнювати з аналогічними цифрами у відповідний період 2017 року. При цьому економісти обмежуються приведенням сухої статистики, але не поспішають пояснити, чому так сталося, що росіяни поступово відмовляються від російських товарів, в той час, як українці нарощують їх придбання.
Спостерігається цікава тенденція: протягом останніх двох років жителі України різко збільшили придбання імпортних товарів. За останні два роки половина українців набувала товари іноземного виробництва. Ще близько 5% не змогли пригадати, чи траплялося таке.
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...
Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...