Про це йдеться в сюжеті програми Наші гроші з Денисом Бігусом, передають Патріоти України.
У 2013-2015 роках на рівні із закупівлею виробничих матеріалів для свого промислового виробництва, Кузня в таких же промислових масштабах купувала сир і сухе молоко. За цей час завод перерахував фірмам групи компаній Milkiland понад 220 млн грн за 2,721 тисячі тонн сиру і 215 тонн сухого молока.
У групі компаній Milkiland підтвердили продаж сиру Кузні. За їх даними, після продажу сир Кузні фізично не поставлявся, а експортувався компаніями Milkiland від імені Завод Кузня на Рибальському за договором комісії.
"Ми через завод "Ленінська Кузня" експортували товар. Віддавали їм товар, потім забирали його на комісію, Мілкіленд-Україна відправляла його на експорт", - зазначив виконавчий директор Анатолій Юркевич.
Метою операції для Milkiland було відшкодування ПДВ, яке заборгувала групі держава, за рахунок Ленінської кузні. Загальна схема виглядає наступним чином: коли експортери продають товар за кордон, то держава повинна компенсувати їм податок на додану вартість. Ця компенсація нараховується, однак її виплата затримується на невизначений час. Тоді експортер, з яким держава повинна компенсацію, "на папері" продає свій товар компанії, яка навпаки, має податкову заборгованість перед бюджетом. І потім від імені цієї компанії проводить експорт.
Компенсацію ПДВ, яку держава повинна провести цього "транзитному" експортеру - немає необхідності чекати. Оскільки у нього самого є борг перед бюджетом, "транзитер" просто списує його "взаємозаліком". "Ми вирішували свої проблеми з компенсацією ПДВ, які на той момент були в державі. Вони нам віддавали ПДВ і ми були щасливий", - пояснив Юркевич.
Юркевич розповідає, що вигода Кузні полягала в знижці, яку фірмі робили на товар. "Грошей від експортера заходило більше, нам перелічувалося поменше. На той момент це було 5-10% від суми компенсованого ПДВ. Від 13 млн грн ПДВ, якщо ми говоримо про 10%, - це 1,3 млн грн. Ось, відповідно, ми продали їм на 67 млн грн продукції, а від наших клієнтів їм зайшло 68,3 млн грн. Мільйон триста тисяч залишилися у них в якості винагороди ", - зазначив він.
У Milkiland відзначають, що операції з сиром - це була цілком законна оптимізація податків, вдатися до якої змусили українські податкові реалії. Однак суми транзакцій називають втричі меншими, ніж зафіксовано в даних програми. "У нас сума операцій загальна була 270 млн. Є два різних блоку. На 80 млн були операції продажу і подальшого експорту. На 160 млн були операції" відповідального зберігання "і повернення товару. Це було забезпечення гарантійне за передплатою. За "160" ось цих - гроші не рухалися, а по "80" гроші рухалися і копійка в копійку були виплачені", - заявили в Milkiland.
За цією версією легальної оптимізації, Кузня - підприємство з чистим доходом від реалізації в 2013-2015 роках майже в півмільярда гривень - взяла участь в цій схемі заради 1,3 млн грн (0,28% від прибутковості). Найбільший акціонер Заводу Кузня на Рибальському - фонд Прайм Ессетс Капітал Петра Порошенка з пакетом 82,5% акцій. Ще 11,5% акцій підприємства належить фонду ВІК Ігоря Кононенко.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...