Військовий медик розповів, що найважче у зоні бойових дій

На думку лікаря, зараз вже забувається подвиг тих людей, які вистояли в 2014 році, і ставлення до військових змінюється...

Військовий медик з позивним Петрович розповів, як потрапив у зону бойових дій і зізнався, що найважче на війні. Його історію опублікували на сторінці "Повернись живим" в соціальній мережі Facebook, передають Патріоти України.

Начальник медичної служби з позивним Петрович у 2014 році працював начальником підстанції швидкої допомоги в Хмельницькій області. Одного разу йому зателефонували з відділу кадрів і попросили назвати два прізвища добровольців, які згодні піти в ЗСУ або Нацгвардію. Петрович недовго думаючи, сказав записати його прізвище.

Наступного разу йому подзвонили вже в серпні 2014 року, коли на сході йшли активні бойові дії, а Новоазовськ захопили російські найманці. Петровичу сказали зібратися, щоб їхати під Маріуполь, керувати амбулаторією. Але і в цей раз від'їзд відклався.

Не дочекавшись дзвінка, Петрович почав сам шукати добровольчі госпіталі в Бахмуті і в березні 2015 року він поїхав рятувати українських військових.

"Це був 2015 рік, 28 квітня. Підрив бензовозу під Попасною на протитанкової міні. Там було троє поранених. В одного осколкові поранення і зламана щелепа, у другого опіки, а третього я відправляв у Харків. Це була евакуація людини з відкритою черепно-мозковою травмою, на штучному диханні. Ми везли його волонтерським автомобілем. Всі вижили", - згадує Петрович.

Майже рік він провів у роз'їздах, а в 2016 році, після того, як загинув його земляк, вирішив підписати контракт і піти служити. І на даний момент він далі рятує життя українських бійців і зізнається, що найскладніше в його роботі це те, що деякі травми відбуваються по дурості й необережності.

"Що найважче? Немає такого: робота і робота. Пригнічує, що травми трапляються через дурість та необережність. Коли приїжджаю додому, то бачу, що там залишилися люди, які не розуміють, що відбувається. Пам'ятаю, на початку 2015 року мене запитали, чи можна повісити моє фото на дошці пошани. Так ось, через два тижні його знищили. Рідні, звісно, кажуть: "Повертайся". Але у мене контракт, та й війна затягує. Це звичне оточення людей, які тебе більше розуміють, ніж інші. Зараз, мені здається, забувається подвиг тих людей, які вистояли в 2014 році, так і ставлення до військових змінюється", - зізнався Петрович.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Один з найважливіших для християн днів року. Благовіщення Пресвятої Богородиці: Історія і заборони свята

понеділок, 25 березень 2024, 6:15

25 березня за новим стилем (7 квітня - за старим) - Благовіщення Пресвятої Богородиці, яке належить до числа дванадесятих свят, тобто, найбільш значущих у житті Ісуса Христа і Богородиці. За Біблією, саме в цей день Архангел Гавриїл повідомив Діві Марі...

День Віри, Надії, Любові та Софії: Народні прикмети 17 вересня

неділя, 17 вересень 2023, 8:18

За новоюліанським календарем християни східного обряду України вперше святкують день ангела жінки на ім'я Віра, Любов, Надія і Софія. Ще минулого року цей день припадав на 30 вересня. Також в честь цього дня іменинницям обов'язково потрібно сходити в ц...