Він не бачив у Росії людей, зацікавлених у примиренні: Що померлий письменник Успенський говорив про Україну

Увечері 14 серпня помер відомий дитячий письменник, творець улюблених дітьми і дорослими мультперсонажів Едуард Успенський. Письменник помер у себе вдома в Москві після тривалої і важкої хвороби.

Едуард Успенський

В останні роки Успенський запам'ятався критичним ставленням до російської дійсності. Так, письменник вкрай різко відреагував на окупацію Криму Росією, передають Патріоти України.
«Страна (Россия) разделилась на 10% умных и на 90% идиотов. Я считаю, что я отношусь к десяти умным, потому что вся эта история с Крымом — она безобразная», - заявляв Успенський в 2014 році в інтерв'ю телеканалу «Дождь».
У тому ж інтерв'ю письменник жорстко розкритикував російську телепропаганду і маніпуляції громадською думкою через телепрограми. «Телевидение больше года… показывали кадры, демонстрировали, убеждали. Даже неубежденных они в конце убеждают, и если они мужа не могут убедить, они убедят жену… Телевидение, такое количество помоев, которые вылились на Обаму и на Киев, вообще немыслимое, в каждый день по 4−5 программ, где долбят. Телевидение манипулирует. Если в каком-нибудь шоу выступал приличный человек, как правило, его вырезают, дают слово одним оголтелым товарищам», - з жалем констатував Успенський.
За словами письменника, література могла б допомогти взаєморозумінню. «Надо больше преподавать Гоголя в российских школах и больше Успенского в Украине», - говорив автор.
У той же час Успенський визнавав: він не бачить в Росії людей, дійсно зацікавлених у примиренні з Україною.
Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Династія під загрозою: Лікар розповів про серйозні проблеми сина Лукашенка

неділя, 16 січень 2022, 0:10

Експерт припустив, що у Миколи Лукашенка можлива затримка в розвитку. Спадкоємець самопроголошеного "президента" Білорусі Олександра Лукашенка 16-річний син Микола може страждати від серйозних психологічних проблем, так як через послужливе оточення у н...

З архіву ПУ. Українська телеведуча, що перебралась до Москви, приглянулася білоруському диктаторові

субота, 15 січень 2022, 23:55

Звичайно, важко сказати, наскільки правдива інформація про те, що глава держави передає привіти телеведучій, але чому б і не допустити цього, якщо навіть сам Папа Римський лайкає пости моделей. Телеведуча і блогер Регіна Тодоренко продовжує радувати пі...