Кияни кажуть, що коли купували квартири, платили не тільки за краєвиди, а й за безпеку, однак нині свої комфортні помешкання називають пастками. "Я живу на 21-му поверсі, летіти дуже високо. Я розумію, що ні драбин пожежних, нічого не вистачить", - каже один із жителів будинку. На перший погляд, всередині є й сенсори диму, й автоматизована система гасіння, і шафки з пожежними рукавами. Однак усе це, за словами людей, не працює.
Аби не бути голослівними, місцеві жителі продемонстрували все журналістам: у шафках крізь віконце видно, що там немає жодного шланга, тривожна червона кнопка навіть не натискається, із сенсорів диму лише днями ЖЕК зняв упаковки за наполяганням пожильців, а пожежні гідранти не функціонують. Що робити в разі надзвичайної ситуації, люди просто не уявляють, бо рятувальники, навіть якщо і встигнуть доїхати, то навряд чи дотягнуться до 30-го поверху.
П’ять років тому пожежа у схожих київських свічках на Шулявці засвідчила, що рятувальники не те, що дотягнутися до верхніх поверхів, а й навіть під’їхати до будинків не змогли. Остання перевірка на Оболоні зовсім збила людей з пантелику, бо пульти управління протипожежними засобами у кімнаті консьєржки, за словами самої консьєржки, опинилися випадково – ніяких інструкцій щодо поводження з ними їй не давали.
Директорка приватного ЖЕКу наполягає на тому, що в будинку все працює належним чином, а претензії мешканців – звичайнісінький наклеп. Мовляв, ті самі пожежні рукави є, а от чи мають вони висіти в будинку, чи бути десь на складі – мешканців не повинно обходити. "Шланги призначені не для мешканців. Мешканцям єдине, що потрібно зробити – взяти документи, цінні речі та по схемі вийти на вулицю", - пояснили в управлінні будинком. У відповідь налякані люди планують звернутися до рятувальників, аби ті також перевірили будинок і оштрафували ЖЕК. А ще мешканці ініціювали створення ОСББ, аби самотужки утримувати свої будинки.
На знімках зображені солдати та місцеві мешканці. Фото зберігаються у Австрійському державному архів. Журналісти пропонують переглянути світлини селища Перегінське - тепер Рожнятівський район Івано-Франківської області, передають Патріоти України. Вони...
На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...