Вітаміни з хімікатами? - Експерти розповіли, як правильно обирати сезонні фрукти та овочі (відео, інфографіка)

Фахівці дали рекомендації про те, які саме овочі потрібно купувати в липні і як їх правильно вибирати.

На думку експертів, в липні потрібно купувати листову капусту, кукурудзу, огірки, баклажани, часник, кабачки і помідори. А з ягід і фруктів – ківі, дині, персики, сливи, чорницю, вишню, ожину, кавун і фізаліс, передають Патріоти України.

При покупці потрібно звертати увагу на те, як виглядає продукт. Вони повинні бути чистими і без недоліків. На думку професора кафедри товарознавства, управління безпекою та якістю Київського національного торгівельно-економічного університету Олени Сидоренко, продукти не повинні мати і занадто ідеальний вигляд, так як виникає думка про те, що в них багато консервантів. "Куплені за значні кошти красиві на вигляд фрукти часто виявляються не такими солодкими і соковитими, адже збираються в стані технічної стиглості. Тобто, ми бачимо хороший дозрілий плід, але до вживання він може бути непридатний", — пояснила Сидоренко.
Вона зазначила, що будь-який покупець має право вимагати у продавця декларацію виробника, у якому повинно бути зазначено звідки надійшла продукція і коли була зібрана. "Раджу все-таки віддавати перевагу вітчизняному виробнику або купувати безпосередньо у фермерів, які збирають свою продукцію в полі та мінімально піддають її обробці", — зазначила професор.
Ще одним важливим фактором при покупці є місце продажу. У магазинах і супермаркетах є обов'язковий контроль і експлуатаційний дозвіл, а от на лотках біля дороги швидше за все немає, і покупець повинен вирішувати сам, чи він хоче ризикнути.
При покупці ягід потрібно звертати на наявність плодоніжки. Візуально, очищені ягоди виглядають краще, але вони швидше псуються. Всі овочі, фрукти і ягоди обов'язково потрібно мити, щоб уникнути харчових отруєнь, а також інших захворювань.

Експерти рекомендують утриматися від деяких продуктів, які вже з'явилися в продажу, так як їх час підійде тільки в серпні. Такими продуктами є перець, морква, селера пахуча, зелена квасоля, деякі сорти яблук і малина. Також до цього списку варто додати персики і баштанні культури, так як в липні найчастіше відзначається отруєння саме цими продуктами.

Джерело: ТСН.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...