Волонтер "Чорного тюльпану" розповів про пошукові роботи в Донецькому аеропорті

З 2014 року команда Ярослава Жилкіна шукає на Донбасі тіла загиблих. Паралельно займається пошуковими роботами і перепохованням останків воїнів Першої і Другої світових війн.

Ярослав Жилкін

"В Донецькому аеропорту за нами стежили через снайперські приціли", - розповів голова гуманітарної місії "Чорний тюльпан" Ярослав Жилкін, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua

"Взимку 2016- го нас пустили в аеропорт перший і останній раз. Злітна смуга виконувала роль нейтралки між воюючими сторонами. Вся територія в завалах. "Коридор" руху нам забезпечували місцеві сапери. При цьому кожен крок був під контролем: перш, ніж почати рух, я дзвонив "своїм" і питав дозволу. "Так, ми вас бачимо", - чув у відповідь. - "Ідіть". Ставало моторошно. Як ми і припускали, без спецтехніки там робити було нічого. Але, перш, ніж починати якісь роботи, треба провести демілітаризацію зони".

З 2014 року команда Жилкіна шукає на Донбасі тіла загиблих. Паралельно займається пошуковими роботами і перепохованням останків воїнів Першої і Другої світових війн.

"Бабусин молодший брат Вадим зник влітку 1941-го. Вона плакала й казала: "Знайти хоча б місце, де він загинув". Я пообіцяв допомогти. Вийшов на пошуковців. Після першої експедиції захворів цим на все життя".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

7 грудня - День святої Катерини: Традиції і прикмети свята

середа, 7 грудень 2022, 8:57

Цей день ще називають Святом жіночої долі. День святої великомучениці Катерини щорічно відзначають 7 грудня: прислухаються до прикмет, дотримуються традицій та ворожать на свою долю, передають Патріоти України. Водночас, це давнє слов’янське свято долі...

"Пилип не до всіх прилип": У християн східного обряду починається Різдв'яний піст. Що треба знати про Пилипівку

понеділок, 28 листопад 2022, 9:09

Заговини до посту завжди починається на Пилипов день (27 листопада), звідси бере початок народна назва цієї церковної аскези. 28 листопада, для православних вірян починається Різдвяний піст, котрий встановлено на честь святкування Різдва Христового, на...