"Вони повертаються": Українці скаржаться на різко зростаючу активність колекторів (відео)

Історій з викиданням людей із їхніх кредитних квартир суттєво побільшало.

В Україні активізувалися колектори, котрі виганяють людей на вулицю і забирають їхнє житло. Юристи попереджають, що таких випадків дедалі більшатиме, оскільки парламентарії скасували мораторій на виселення власників житла з валютними іпотечними кредитами, передають Патріоти України.

Ганна Остапенко вже третій місяць не може потрапити до своєї квартири, за яку справно платить валютний кредит. "Замки виламані", - показує вона. Іпотеку на трикімнатну квартиру в 120 квадратних метрів дівчина взяла в банку. Половину виплатила, проте фінустанова лопнула. Решту боргу викупили колектори. "5-7 чоловік заходять у квартиру, двери зачиняють, нікого не впускають і не випускають", - каже жертва колекторів. Поліція на виклик їхала 2,5 години, за цей час молодики змінили замки та встановили сигналізацію. Правоохоронці в такі справи не втручаються і радять з’ясовувати право на власність у судах. "Там квіти, там речі, там все залишилося", - бідкається Ганна.

Сергію "пощастило" трохи більше – його викинули з квартири разом із речами. "Витягли на сходовий майданчик і коло десяти чоловік почали одночасно бити", - розповів він. Трикімнатна квартира на столичній Борщагівці була швиденько переоформлена на родичів і продана новим власникам. Колектори полюбляють полювати на житло із власниками-п’яничками чи з кредитними боргами.

Ганна Понежа отримує по три-чотири телефонних дзвінка на день. Її батько пішов з родини 17 років тому, взяв кредит і в поручителях вказав телефон своєї доньки. Жодних документів дівчина не підписувала, проте гроші все одно вимагають з неї. "Почалися погрози: ти не виїдеш за кордон, тобі ніхто не дасть кредити, тебе будуть переслідувати", - розповідає вона.

Юристи попереджають, що таких історій дедалі більшатиме, адже кодекс з питань банкрутства розпочне діяти наступного року, і за ним закон дозволяє виселяти людей за борги з власних квартир. "Після того, як вступить в дію кодекс і відмінять закон про мораторій, людей можна буде виселяти, і для колекторів це розв’язані руки", - каже Ярослава Авраменко.

Фахівці радять готуватися до візиту колекторів: у жодному разі не відчиняти дверей, викликати поліцію та адвокатів. Не панікувати і не підписувати жодних документів. Через суд вимагати арешту своєї квартири, щоб колектори не змогли через підставних реєстраторів змінити власника житла.

Джерело: ТСН.ua
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

14 вересня - Воздвиження Хреста Господнього: Що категорично не можна робити в цей святковий день

субота, 14 вересень 2024, 0:10

14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...

Різдво Пресвятої Богородиці: Ця сильна молитва, прочитана з чистою душею, допоможе здійснити найзаповітніші бажання

неділя, 8 вересень 2024, 5:00

Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...