В Україні активізувалися колектори, котрі виганяють людей на вулицю і забирають їхнє житло. Юристи попереджають, що таких випадків дедалі більшатиме, оскільки парламентарії скасували мораторій на виселення власників житла з валютними іпотечними кредитами, передають Патріоти України.
Сергію "пощастило" трохи більше – його викинули з квартири разом із речами. "Витягли на сходовий майданчик і коло десяти чоловік почали одночасно бити", - розповів він. Трикімнатна квартира на столичній Борщагівці була швиденько переоформлена на родичів і продана новим власникам. Колектори полюбляють полювати на житло із власниками-п’яничками чи з кредитними боргами.
Ганна Понежа отримує по три-чотири телефонних дзвінка на день. Її батько пішов з родини 17 років тому, взяв кредит і в поручителях вказав телефон своєї доньки. Жодних документів дівчина не підписувала, проте гроші все одно вимагають з неї. "Почалися погрози: ти не виїдеш за кордон, тобі ніхто не дасть кредити, тебе будуть переслідувати", - розповідає вона.
Юристи попереджають, що таких історій дедалі більшатиме, адже кодекс з питань банкрутства розпочне діяти наступного року, і за ним закон дозволяє виселяти людей за борги з власних квартир. "Після того, як вступить в дію кодекс і відмінять закон про мораторій, людей можна буде виселяти, і для колекторів це розв’язані руки", - каже Ярослава Авраменко.
Фахівці радять готуватися до візиту колекторів: у жодному разі не відчиняти дверей, викликати поліцію та адвокатів. Не панікувати і не підписувати жодних документів. Через суд вимагати арешту своєї квартири, щоб колектори не змогли через підставних реєстраторів змінити власника житла.
Додаток Tinder знову опинився в центрі скандалу через свою занадто жорстку політику щодо розміщуваних знімків.
Сподівання на те, що, захищаючи свої активи, олігархи захистять і місто, не виправдали себе... Помилка центральної влади, яка в 2014-му довірила регіон Ахметову і Таруті, полягала в тому, що сподівалися - захищатимуть свої активи і разом з ними Донецьк...