"Ворон ворону...": КС визнав неконституційним обмеження зарплат суддів, які не працюють, або не пройшли кваліфоцінювання

Завдяки цьому рішенню піднімуть зарплати суддям, які не пройшли кваліфоцінювання і не здійснюють правосуддя.

Повідомлення про рішення опубліковано сайті КСУ, передають Патріоти України.

Згідно з документом, 4 грудня було розглянуто подання Верховного Суду, який просив визнати неконституційними положення ч. 3, 10 ст. 133 закону "Про судоустрій і статус суддів" від 7 липня 2010 року в редакції закону "Про забезпечення права на справедливий суд" від 12 лютого 2015 року. Документом передбачено, що з 2015 року посадовий оклад суддів становитиме 15 мінімальних зарплат.

У лютому 2015 року Верховна Рада ухвалила закон "Про забезпечення права на справедливий суд", яким обмежила суддівський оклад 10 мінімальними зарплатами, а суддів, які не здійснюють правосуддя, позбавила права на доплати до посадового окладу.

У 2016 році набув чинності новий закон "Про судоустрій і статус суддів", де передбачені інші, більш високі оклади, але положення старого закону продовжують діяти і застосовуватися до суддів, які не пройшли кваліфікаційне оцінювання.

КСУ визнав, що рішення Верховної Ради звужує гарантії незалежності суддів і постановив повернути початкову редакцію статті закону "Про судоустрій і статус суддів" від 2010 року, де посадовий оклад суддів з 2015 року встановлено на рівні 15 мінімальних зарплат. Рішення Конституційного суду є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

З архіву ПУ. Династія під загрозою: Лікар розповів про серйозні проблеми сина Лукашенка

неділя, 16 січень 2022, 0:10

Експерт припустив, що у Миколи Лукашенка можлива затримка в розвитку. Спадкоємець самопроголошеного "президента" Білорусі Олександра Лукашенка 16-річний син Микола може страждати від серйозних психологічних проблем, так як через послужливе оточення у н...

З архіву ПУ. Українська телеведуча, що перебралась до Москви, приглянулася білоруському диктаторові

субота, 15 січень 2022, 23:55

Звичайно, важко сказати, наскільки правдива інформація про те, що глава держави передає привіти телеведучій, але чому б і не допустити цього, якщо навіть сам Папа Римський лайкає пости моделей. Телеведуча і блогер Регіна Тодоренко продовжує радувати пі...