"Все пропало!": Кількість банкрутств російських компаній наблизилася до історичного рекорду

Кількість банкрутств у Росії майже досягла історичного рекорду, встановленого в 2009 році, підрахував Центр макроекономічного аналізу і прогнозування.

Через падіння доходів населення все частіше банкрутують будівельні компанії, - повідомляють Патріоти України з посиланням на РБК.

На зростання банкрутств впливають два фактори, вважають аналітики. Перший - слабкий споживчий попит: реальні наявні доходи населення РФ падають 12 кварталів поспіль. За перші дев'ять місяців цього року вони знизилися на 1,2%, за даними Росстату.

"У нас не було такого тривалого періоду падіння реальних доходів населення. Весь бізнес, орієнтований на споживчий попит, постраждав найсильніше в цю кризу, і тренд тут поки негативний", - підкреслює голова ради Московської міжнародної валютної асоціації, екс-глава департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Кирило Тремасов.

Друга причина - повільне зниження ключової ставки. На початку року вона перебувала на рівні 10%, а до кінця жовтня знизилася лише до 8,25%, водночас, як інфляція падала швидшими темпами.

З точки зору бізнесу ставка знижується "незрозумілим чином", занадто повільно, говорить член президії генеральної ради "Ділової Росії" Михайло Левчук. І це відчутно в умовах особливостей останньої кризи. Якщо минулі кризи компенсувалися тим, що за рахунок девальвації рубля з ринку йшли іноземні товари, поступаючись місцем вітчизняним компаніям, то тепер такого ефекту немає, нагадує він: "Механізм стрибка національної валюти не спрацював". Втім, в останні кілька місяців динаміка "швидше позитивна", визнає Левчук.

"Досягнутий за підсумками серпня-вересня рівень банкрутств навіть трохи перевищив пікове значення березня 2015 року", - вказує ЦМАКП. Він лише на 2,1% нижче за історичний максимум жовтня 2009 року.

Проблема в тому, що у багатьох компаній, які не збанкрутували ще в 2015 році, вже "вичерпався" запас міцності, песимістично вказує макроаналітиків Райффайзенбанку Станіслав Мурашов. Експортери ще могли захиститися слабким курсом, але після двох років цей фактор, а також тенденція щодо скорочення витрат уже не роблять настільки значний ефект, вважає він.

Опублікував: Олег Устименко
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Інші публікації автора

Трійця: Легке меню до святкового столу (фото, відео)

субота, 7 червень 2025, 23:10

На свято можна приготувати прості страви, які не вдарять по фігурі. У неділю, 23 червня, цьогоріч відзначатиметься Трійця – 50-й день після Великодня (Воскресіння Христове). Традиційно меню на Паску жирне, у ньому багато м'ясних страв, оскільки до свя...

Провідна неділя 2025 року: Прикмети та традиції, що треба знати про радоницю

неділя, 27 квітень 2025, 0:10

Провідна або поминальна неділя, проводи, провідки, гробки, опроводи, радониця, дарна неділя, радниця, Томина неділя – все це назви однієї і тої ж традиції – згадувати душі померлих в першій після Великодня недільний день. Провідна неділя 2025 року у хр...