Через падіння доходів населення все частіше банкрутують будівельні компанії, - повідомляють Патріоти України з посиланням на РБК.
На зростання банкрутств впливають два фактори, вважають аналітики. Перший - слабкий споживчий попит: реальні наявні доходи населення РФ падають 12 кварталів поспіль. За перші дев'ять місяців цього року вони знизилися на 1,2%, за даними Росстату.
"У нас не було такого тривалого періоду падіння реальних доходів населення. Весь бізнес, орієнтований на споживчий попит, постраждав найсильніше в цю кризу, і тренд тут поки негативний", - підкреслює голова ради Московської міжнародної валютної асоціації, екс-глава департаменту макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку Кирило Тремасов.
Друга причина - повільне зниження ключової ставки. На початку року вона перебувала на рівні 10%, а до кінця жовтня знизилася лише до 8,25%, водночас, як інфляція падала швидшими темпами.
"Досягнутий за підсумками серпня-вересня рівень банкрутств навіть трохи перевищив пікове значення березня 2015 року", - вказує ЦМАКП. Він лише на 2,1% нижче за історичний максимум жовтня 2009 року.
Проблема в тому, що у багатьох компаній, які не збанкрутували ще в 2015 році, вже "вичерпався" запас міцності, песимістично вказує макроаналітиків Райффайзенбанку Станіслав Мурашов. Експортери ще могли захиститися слабким курсом, але після двох років цей фактор, а також тенденція щодо скорочення витрат уже не роблять настільки значний ефект, вважає він.
14 вересня за новим церковним календарем (27 вересня за старим) - Воздвиження Хреста Господнього, нагадують Патріоти України. Свято пов'язане з ім'ям рівноапостольної Олени, матір'ю імператора Костянтина, яка, згідно з церковним переказом, відшукала Хр...
Різдво Пресвятої Богородиці віруючі за новим стилем відзначають 8 вересня. І цей день вважається дуже сильним енергетично, а молитви мають особливу потужність. За однією з традицій жінки, у яких немає дітей, накривають святковий стіл і запрошують бідни...